Samimi Haber’in edindiği bilgiye göre FETÖ lideri Fetullah Gülen'in" konuşmalarının yayınlandığı "www.herkul.org" adlı internet sitesinin uygulamasını ve geliştirmesini Adnan Oktar suç örgütünün yaptığı ortaya çıktı.

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütüne yönelik yapılan operasyonda FETÖ’nün sosyal medya ve haber sitelerinin yazılımı, kodları, kurulumu, geliştirilmesi, yönetimi, Apple’la gönderilmesi gibi işlerinin bu örgüt tarafından yapıldığı tespit edildi.

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen operasyon kapsamında FETÖ’nün sosyal medya ve haber sitelerini Adnan Oktar suç örgütünün yaptığı ve o sitelerin onlar olduğu şu şekilde ifade edildi;

“herkul.org iPhone uygulaması isimli mobil uygulama kurulum dosya ve kodlarını içeren klasöre rastlanılmıştır. Herk.org isimli internet sitesinin FETÖ Silahlı Terör Örgütü propagandası yapan örgüt lideri Fethullah Gülen’in söz yazı veya videolarını paylaşan halen yurtdışı sunucularından FETÖ  örgütü mensuplarına yönelik yayınlar yapan “Herkül Nağme” “Özgür Herkül” isimleri ile bilinen internet sitesi olduğu anlaşılmıştır.

İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği, "FETÖ/PDY örgütü lideri Fetullah Gülen'in" konuşmalarının yayınlandığı "www.herkul.org" adlı internet sitesine erişimin engellenmesine karar vermişti. Ancak site halen yurtdışı sunucularından örgüt üyelerine yönelik yayınlar yapıyor.

Binlerce yıl hapis cezasına çarptırılan Adnan Oktar silahlı suç örgütüne yönelik yargılama ise devam ediyor.