MedyaRadar’dan Ercan Öztürk'ün haberine göre, Büyükçekmece’de ölüm villaları projesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak İmar ve Şehircilik Müdürü Abdürahim Çakır, Serkan Kayasel, Ömer Faruk Apaydın ile projeyi yapan Gül İnşaat’ın sahibi Ali Gül, avukatların itirazı sonucu 8 Mayıs 2024’te tahliye edildiler. Bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucu serbest bırakılan tüm sanıklara tahliyeden bir hafta sonra yakalama kararı çıkartıldı.

DENİZ YOLUYLA KAÇIŞ!

Tartışmalı villaları yapan Gül İnşaat müteahhidi Ali Gül’ün firarı ile ilgili çok bomba bilgilere ulaştı. 8 Mayıs 2024 tarihinde çıkan tahliye kararının ardından serbest kalan Gül, yakınlarıyla hasret gidermeden hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldı. Yakalama kararını önceden haber alan Gül, kaçış planını devreye soktu.

İddialara göre o kaçış şöyle gerçekleşti; Gül, tahliye olurken hakkında yurtdışı çıkış yasağı konulması üzerine denizden kaçış planını devreye soktu. Tekneyle Yunan adalarına kaçan Gül, pasaportun iptal olması nedeniyle sınırda Yunan polisleri tarafından gözaltına alındı. Beş gün boyunca nezarette kalan Gül, daha sonra kefaletle serbest bırakıldı. Türkiye’ye gitmek istemediğini söyleyen ölüm villaları müteahhidi iltica başvurusu yaptı. Şu anda bir otelde tutulan Gül’ün kısa süre içerisinde iltica başvurusunun değerlendirmeye alınacağı öğrenildi. Gül ile birlikte tahliye edilen Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak ve diğer belediye çalışanlarının ise Türkiye sınırları içerisinde oldukları öğrenildi. Önümüzdeki günlerde başlayacak duruşmada şu anda tutuklu bir tane bile sanık bulunmuyor.