Kolan Hastaneleri Grubu'na bağlı Derbent AŞ tarafından işletilen ve uzun süredir ne işletme ruhsatı ne de içki ruhsatı bulunan otelin ayrıca sahte kira kontratları ile yönetilmesi kamuoyunda yankı uyandırmıştı.

Diğer yandan aile içi kavga sebebiyle şirketi dolandırdığı iddia edilen Selim Sayılgan'ın sahte kira kontratı hazırlamak suretiyle 19 yıl ile yargılandığı ceza kararı kesinleşti. 

Selim Sayılgan, daha önce sahte kira kontratları hazırlayarak şirketi dolandırmakla suçlanmış ve bu suçlamalar nedeniyle 19 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yapılan yargılama sonucunda verilen 19 yıllık hapis cezasını Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 5. Ceza Dairesi onadı.

Sayılgan’ın, aile içi kavga ve kişisel çıkar çatışmaları nedeniyle şirket mallarını yurtdışına kaçırdığı iddia ediliyor.

Bu olay, şirketin halka açık yapısını ve yönetimdeki ciddi problemleri de gözler önüne seriyor.

Selim Sayılgan'ın, Bursa'daki tarihi Termal Otel'i de dahil olmak üzere, Kolan Hastaneleri Grubu ile sahte kira kontratlarıyla işlettiği ve bu yolla otelleri haksız yere ele geçirmeye çalıştığı iddia ediliyor.