Aslen Malatyalı olup 1978’de İstanbul’un Fatih ilçesinde Vefa semtinde doğdu. Özel sektördeki bazı iş deneyimlerinden sonra, Türkiye’nin önde gelen ailelerine siyasi danışmanlık hizmeti ile bakanlıklar ve kamusal alanlarda seminer ve konferanslara başladı. Ortaöğrenimini Kolej birinciliği ile tamamlayan ve İstanbul Üniversitesi Medya ve İletişim bölümü ile Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümü eğitimini alan Taner Akkuş:’Uluslararası Psikoloji Literatüründe Kuram ve Bilimsel Makaleleri ile ödüller alan; Ruh ve Sinir Hastalıkları Öğretim Görevlisi, Psikolog Dr. Rashid Haake K.S‘dan Duygu ve düşünce geçişlerinin Uygulamalı dersleri ile Anatomi özelliklerinin Metotsal eğitimini tamamladı.’

Taner Akkuş Kimdir, Taner Akkuş Biyografisi ve Taner Akkuş Hayatı…

“Cumhurbaşkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM TV, Bakanlıklar ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile AFAD, KIZILAY ve kamusal alanlarda hizmet veren önemli STK’lardan plaket ve ödüller almış olan İletişim Uzmanı Taner Akkuş, evli ve iki çocuk babasıdır.”

Kamu güvenliği ve asayiş düzenine destek amaçlayan sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal meselelerde önleyici hizmetler kapsamında Türkiye’de birçok ilke imza attı.

Öne çıkan projeleri;

•Türkiye’de ilk olan ‘Nefesten Kişilik Analizi projesini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çanakkale İl Müdürlüğü bünyesinde hayata geçirdi.

•’Boşanma Öncesi Arabuluculuk’ Projesinde, Adalet Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı ile birlikte çalıştı.

•’Beyin resetleme metotları’ ile ‘Hafıza yenileme uygulamaları’ projesini, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul Kartal Yerleşkesinde hayata geçirdi.

•’Empatiye Davet’ projesini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ev sahipliğinde ve İBB Kültür A.Ş iş birliği ile hazırladı ve sundu.

•SADEP (Safranbolu Acil Destek Programı) projesini, Karabük İl Valiliği Safranbolu İlçe Kaymakamlığı bünyesinde hayata geçirdi. Proje, İç İşleri Bakanı’nın da katılımı ile ‘Vatandaş odaklı en iyi hizmet projesi yarışmasında, 1200 proje içinden “Türkiye ikinciliği” ödülüne layık görüldü.

•’Öfke ile Sinir Ayrımı’ projesini, Yalova Çiftlikköy İlçe Belediyesi Kültür Müdürlüğü bünyesinde, kadınlara yönelik sıralı moral ve motivasyon konferanslarını verdi.

•’Hitabette Modern İletişim’ isimli konferanslar dizisi projesini, Diyanet İşleri Başkanlığı Artvin İl Müftülüğü öncülüğünde ve ev sahipliğinde başlattı.

•Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin 2018 halk oylaması referandumunda “Anayasa Değişikliği Tartışması” panel programlarının moderatörlüğünü yaptı.

•’Moral Atölyesi Projesini’, Safranbolu İlçe Belediyesi SAKEM (Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi) ile kamu personellerine yönelik moral konferansları verdi.

•’Evlilik Öncesi Eğitim’ projesini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültürel Etkinlikler Genel Müdürlüğü bünyesinde ve Yerel yönetimler ev sahipliğinde yürüttü.

•Hatalı nefes ile tetiklenen öfkenin şiddete yönelmesini önlemek amaçlı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul Ümraniye Merkez Müdürlüğü ev sahipliğinde “Doğru Nefes Alma Uygulamaları” projesini hayata geçirdi.

•Türkiye Muhtarlar Federasyonu öncülüğünde düzenlenen ve mahalli idareler seçimleri öncesi seçmen kabinlerindeki oy pusulalarının güvenliği ile ilgili ‘Oy Pusulalarımız Çalınmasın’ isimli panel programlarının moderatörlüğünü yaptı.

•Türkiye’nin önemli ailelerine ziyaretler ile buluşmalar programını gerçekleştirerek önde gelen STK’lar arasına giren ‘Ahde Vefa Platformu’ oluşumunun projesini hayata geçirdi.

•Dar gelirli ailelerin evlilik aşamasındaki kızlarına yönelik destek amaçlı, ‘İhtiyaç Sahibi Kızlara Çeyiz Hazırlama’ projesini Ahde Vefa Platformu iş birliği ile gerçekleştirdi.

•’Türkiye’nin ilk uzaktan online konferansları’ projesini, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aydın İl Müdürlüğüne bağlı huzurevlerindeki yaşlılara yönelik, moral programlarını düzenledi.

•Koronavirüs salgını nedeniyle, hükümetin evde kal çağrılarına destek amaçlı başlatılan ve ünlü sanatçıların da katılımı ile engellilere, yurtdışındaki gurbetçi Türkler ve Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli askerler ile annelerine yönelik, Moral programları’ sunumunu hazırladı ve sundu.

•Kadına yönelik şiddet ile kadın cinayetlerini önlemek amacıyla düzenlenen ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Sevgi Kontrolü’ ile ‘Kademeli Ayrılma’ kuramı projelerinin uygulamalı konferans programlarını başlattı.

•Erken yaşta evlilikler ile istismarcılara karşı, kız çocuklarını koruyucu önlemler kapsamında düzenlenen,‘Reşit olma yaşının 20’ye yükseltilmesi önerisi ile ‘Resmî Nikahta da yemin edilsin’ önerisi programlarını Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim Kurumlarında hazırladı ve sundu.

•Aşırı boşanmaları önleyici hizmetler kapsamında geliştirilen, evlilik öncesi eğitim ile “Evliliğe elverişlidir belgesi” verilsin önerisi programlarını hazırlayıp, Akademisyen ve konunun uzmanlarıyla birlikte kamuoyuna sundu.

•’Duyguların tanımı ve geçişleri’ projesini, Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM TV Haber Spikeri, Akademisyen Handan Musaoğlu ile birlikte kamuoyuna hazırladı ve sundu.

•Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu yararı statüsüne giren Türkiye Engelliler Vakfı bünyesinde, Meslek Eğitim birimleri ve spor kompleksinden oluşan 10 bin m2 lik alanda, Türkiye’nin ilk ve tek “Engelliler Bakım ve Yaşam Merkezi” projesinin hayata geçmesin de gönüllü olarak danışmanlık hizmeti verdi.

•Şiddete uğrayan ve can güvenliği olmayan mağdur kadınlara yönelik ‘GÜVENLİ BÖLGE’ uygulaması ile Şiddete meyil edenlere yönelik de hayatın normal ve olağan akışına göre ‘YAPTIRIM-CEZA’ uygulanması projesini İstanbul Esenyurt Üniversitesi ile birlikte geliştirerek Cumhurbaşkanlığı BAP programı riyasetine hazırladı.

•Türkiye hakkında Dünya’nın çeşitli ülkelerinde sistematik olarak yürütülen olumsuz algılara yönelik ve özellikle de gurbetçi olarak yaşayan Türk vatandaşlarının karşılaştığı haksızlıklar nedeniyle ‘Dünya kamuoyunu doğru bilgilendirme paneli’ programlarının moderatörlüğünü yaptı.

•İstatistiki verilere göre Türkiye’de son beş yılda en çok dinlenen ve bu sebeple de her dönem 20 milyon insana etkileşim sağlayan merhum sanatçı Müslüm Gürses ile ilgili toplumsal fayda amaçlayan etik değerler üzerinden aile içi sadakat bağlarını hedefleyen “BABA DOSTLARI” isimli platformun oluşumuna imza attı.

•Avrupa Birliği’nin, Türkiye’deki tek Sivil temsilcisi olan Uluslararası Diplomatlar Birliği’nin ‘Kanaat önderleri buluşması programında Taner Akkuş, “Türkiye’nin En Genç Kanaat Önderi” unvanını aldı.

Akkuş, Cumhurbaşkanlığı 6906 sayılı kararnamesi ile kurulan ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) çatısı altındaki BHA-Birlik Haber Ajansı üyesi olarak ulusal basın da hizmet veren www.nethaberler.com haber portalını, NET MEDYA VE TANITIM HİZMETLERİ kimliği ile süreli ve dijital yayıncılığı da hayata geçirdi.

Tüm bu projeler,

‘İletişim Başkanlığı Anadolu Ajansı ile basına servis edilerek, kategorisinde kendi gündemini oluşturup, kamuoyunda ve literatürdeki yerini aldı.’

Taner Akkuş kim, Taner Akkuş biyografisi, Taner Akkuş hayatı, Taner Akkuş