Hakkı Bulut’tan şoke eden iddia: Reynmen şarkımı çaldı!

Arabesk müziğin öncülerinden Hakkı Bulut, 35 yıl önce yaptığı 'Kızlar' adlı şarkısının müziğinin Reynmen tarafından çalındığını iddia etti. Reynmen'in 'Biziz' adlı şarkısının müziğinin kendisine ait olduğunu söyleyen usta sanatçı 'Nasıl olsa ‘Hakkı Bulut dinlemez' sanmış olmalı ama yakaladım' dedi.

Arabesk müziğin sevilen isimlerinden biri olan Hakkı Bulut, ortalığı karıştıracak çalıntı müzik savı gündeme bomba üzere düştü. Bulut, 35 yıl evvel yaptığı müziğinin müziğini, Reynmen’in çaldığını ileri sürdü.

1967 yılında müzik dalına adım atan Hakkı Bulut, “İkimiz Bir Fidanın Güller Açan Dalıyız”, “Son Mektup” ve “Kıskanıyorum” üzere yapıtlarla Türk müziğine ismini altın harflerle yazdırdı. 76 yaşındaki ünlü isim, binden fazla yapıtla Türkiye’nin en sevilen isimlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Akşam’dan Yasemin İlan’a verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulunan Hakkı Bulut, 35 yıl evvel yaptığı “Kızlar” isimli müziğinin müziğinin Reynmen tarafından çalındığını söyledi.

Hakkı Bulut, bahis hakkında şu tabirleri kullandı:
“Popçu mudur, rockçı mıdır? bilmediğim Reynmen diye biri var. Pek de hoş millet seviyor, bir gün bir baktım, benim müziğimi alıp koymuş albümüne. 1986 yılında Nazlım albümünde “Kızlar kızlar güzelim kızlar, sarışın esmer kumral kızlar, size makûs diyenin lisanı kurusun, kiminiz melek kiminiz huri…” formunda kelamları olan bir müziğim var. Reynmen bu müziğimin müziğini olduğu üzere almış üzerine kelam yazmış söylüyor. Bir de klip çekmiş yanına almış bir arkadaşını (Lil Bege) Arap Pirleri üzere giyinmişler başlarını da sarmışlar, benim müziğimle dans ediyorlar. Bana hiç haber de vermemişler. Düşündüm taşındım biraz da kaşındım ‘ne yapsam’ dedim artık mahkemeye versem kazanırım. Zira olduğu üzere benim müziğimi almış. Sonra baktım bu genci bir çok insan seviyor, ‘mahkemeye gidersem o insanları da üzebilirim’ diye düşündüm, sesimi çıkarmadım yalnızca MESAM bilim konseyine bildirdim. Bakın bu arkadaş benim müziğimi almış fonda çalıyor, bir yanılgı yapmıştır tahminen de bilmeden yapmıştır bunun aranjesini yapan kimse o da safmış ‘Nasıl olsa Hakkı Bulut bunun farkına varmaz’ diye düşünmüş.”

“ÖZÜR DİLESE DE ÇOK GEÇ!”

Reynmen’e seslenmeyi ihmal etmeyen ünlü isim, “Reynmen sana sesleniyorum duydun mu ben bu kadar centilmenim” dedi ve kelamlarını şöyle sürdürdü: “Şimdi arayıp özür dilese de geç oldu, daha evvel arayıp da ‘Hakkı Abi bilmeden senin müziğine müzik okumuşum’ deseydi canın sağolsun derdim. Artık bilim teftiş şurasından rapor gelecek bana, orada inceliyorlar. Aksiliğe bak ki idare şurasında olan biri de Kadir Şeker. O vakit o bağlama çalmıştı orkestrada ‘Kızlar’ isimli bu şarkıyı seslendirirken. Şarkıyı dinledi şoke oldu ‘Aaaa abi benim çaldığım müziği koymuşlar oraya’ dedi. Yani Reynmen’in işi zor” açıklamasını yaptı.

Akşam

yorum Yap