Hakkında gözaltı kararı verilen Sezgin Baran Korkmaz nerede? - Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

16 Ocak 2021 - 20:26

Hakkında gözaltı kararı verilen Sezgin Baran Korkmaz nerede?

SBK Holding ve bağlı şirketleri aracılığıyla kara para akladığı iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen ve yurt dışına kaçtığı tespit edilen SBK Holding patronu Sezgin Baran Korkmaz’ın hangi ülkede olduğu merak ediliyor. Hakkında gözaltı kararı olan Korkmaz’a kim yardım etti

Hakkında gözaltı kararı verilen Sezgin Baran Korkmaz nerede?
Son Güncelleme :

31 Aralık 2020 - 16:52

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) ile Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca SBK Holding’e yönelik ortak yürütülen ‘kara para aklama’ ve ‘hayali ticaret‘ soruşturmasında 132 milyon dolarlık vurgun ortaya çıkarılmıştı.

İstanbul merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, kara para akladıkları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen SBK holding ve alt şirket yöneticisi 19 kişiden 10’u gözaltına alınırken, holdingin yurt dışında firari olan patronu Sezgin Baran Korkmaz’ın evinde yapılan aramalarda cep telefonunun yakılarak imha edildiği şöminenin görüntüsü ortaya çıktı. Yapılan operasyonda ortaya çıkan yeni detaylara göre şöminede yakılarak imha edilen telefon firari şüpheli Sezgin Baran Korkmaz’ın eşi Gökmen Korkmaz’a ait olduğu belirlendi.

BELÇİKA’DAKİ ŞİRKETİN BAŞINA GETİRMİŞ

SBK Holding A.Ş’nin şirket ‘server’larının yerinde olmadığı tespit edilen operasyonlarda, firari Sezgin Baran Korkmaz’ın Belçika merkezli bir şirket kurdurup başına ‘yönetici’ olarak tayin ettiği Ziyaddin Bartık’ın kelepçelenerek gözaltına alındığı anlar da yer alıyor.

YÖNETİCİSİ BEKÇİ ÇIKTI

Sezgin Baran Korkmaz’ın kara para aklamak için kullandığı milyonluk şirketlerin yöneticilerinden biri bekçi Ziyaddin Bartık’tı. Operasyon sırasında kara para aklamada paravan olarak kullanılan şirketin bekçisi Bartık işinin başındaydı. Yapılan baskında polisleri karşılayan Bartık gözaltına alınan isimler arasındaydı.

SEZGİN BARAN KORKMAZ’A KİM YARDIM EDİYOR

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 11 şüpheli adliyeye sevk edildi. Aralarında şirketin bekçisi olan Ziyaddin Bartık’da bulunuyor. Hakkında gözaltı kararı olmasına rağmen Sezgin Baran Korkmaz’ın nasıl yurt dışına kaçtığı ise merak konusu. Peki Korkmaz’a kim ne için ve neden yardım ediyor? Korkmaz’ın arkasında kim var? Tüm bu soruların yanı sıra Korkmaz’ın hangi ülkede olduğu ve kolayca yurt dışına firar etmesi akıllarda bir çok soru işareti bıraktı.

KAÇAK İŞ ADAMI SEZGİN BARAN KORKMAZ CÜNEYT ÖZDEMİR’E KONUŞTU

Lüksemburg’da bulunduğunu iddia eden işadamı Sezgin Baran Korkmaz, Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında canlı yayına bağlandı. Hakkında çıkan iddialar ve Türkiye’ye dönüp dönmeyeceği konusuna açıklık getirdi.