Haluk Levent’ten olay Pınar Gültekin paylaşımı!

Muğla'nın Ula ilçesinde üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in vahşice öldürülmesi tüm Türkiye'yi ayağa kaldırdı.

Ünlü sanatçı Haluk Levent’in olayın ardından sosyal medya hesabından kadınlara verdiği ‘tavsiye’ mesajı eleştiri oklarının hedefi oldu. Eleştiriler sonrasında tweet’ini sildikten sonra özür dileyen Levent, tepkilerin gelmeye devam etmesi üzerine eski tweet’ini tekrar paylaşarak, “Yeter be özür filan da dilemiyorum! Sevin sevmeyin fikirlerim bu” diye yazdı.

“Şiddeti meşrulaştırmayın, yoksa öldürülürsünüz”

Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in eski sevgilisi tarafından acımasızca öldürülmesi büyük tepki çekti. Sanatçı Haluk Levent, sosyal medyadan Pınar Gültekin’in fotoğraflarıyla beraber şu mesajı paylaştı:

“Kızlar! Haluk abinizin tavsiyesi! İlişkinizin ilk günlerinde erkek arkadaşınız kıskançlık ile başka bir durum ile az da olsa size şiddet uygularsa hoş görmeyin. Hatta bazıları gibi bunu sosyal medyada gösterip ‘erkeğim benim’ demeyin. Şiddeti meşrulaştırmayın. Yoksa öldürülürsünüz.”

“Biraz abartmış olabilirim, lütfen bağışlayın”

Levent’in bu sözleri sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu. Gelen tepkielr üzerine tweet’ini silen Levent, şöyle yazdı:

“Duygusal davranıp bu twiti attım. Erkek egemen toplumda kadınlar bu kadar aşağılanırken her gün kadın tecavüz şiddet ve ölüm haberleri var iken ve erkeğin hafif darp etmesi kimi yerlerde övünç kaynağı gösterilirken bu twitte biraz abartmış olabilirim. Lütfen bağışlayın.”

Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı yakayı böyle ele verdi!

Haluk Levent, sosyal medyadan gelen tepkiler bitmeyince yeni bir tweet daha atarak şunları kaydetti:

Ooooffff offff Yeter be özür filan da dilemiyorum! İyice cılkı çıktı işin. Sevin sevmeyin fikirlerim bu. Twiti tekrar yüklüyorum. Sondaki ölürsünüz kelimesini “dayak yersiniz , şiddet görürsünüz” olarak değiştirebilirsiniz.

Öte yandan Haluk Levent Twitter profil fotoğrafını da değiştirerek “Pınar Gültekin” yazılı siyah bir görsel koydu.