Hande Bermek - Aslı Çelik davasında flaş gelişme! | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

22 Nisan 2021 - 03:29

Hande Bermek – Aslı Çelik davasında flaş gelişme!

Murat Başoğlu ile ayrılmak isteyen Hande Bermek yakın arkadaşı Demet Şener’in önerisiyle kendisine Avukat Aslı Çelik’i tutmuştu. Bermek, 170 bin dolar verdiği Aslı Çelik’in görevini yerine getirmediğini söyleyerek suç duyurusunda bulununca ünlü avukat hakkında dava açıldı. Mahkemede ifade veren Çelik, ücretini alamadığı için kendisinin mağdur olduğunu ve Başoğlu ile Bermek’in boşandıktan sonra birlikte yaşamaya devam ettiklerini anlattı.

Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 2:43

Hande Bermek – Aslı Çelik davasında flaş gelişme!

Murat Başoğlu’nun Bodrum’da 2 yıl önce bir teknede öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı ile uygunsuz görüntüleri ortaya çıkmış, aylarca konuşulmuştu. Murat Başoğlu’ndan boşanmak isteyen Sadiye Hande Bermek, arkadaşı Demet Şener’den avukat konusunda yardım istemişti. Şener’in önerisi üzerine Avukat Aslı Çelik’le görüşen Bermek, boşanma davasına bakması konusunda ünlü avukatla anlaşma yapmıştı.

0x0 hande bermek asli celik davasinda flas gelisme o avukat ifade verdi 1614600377435 - Hande Bermek - Aslı Çelik davasında flaş gelişme!

170 BİN DOLAR VEKALET ÜCRETİ ALDI

Sadiye Hande Bermek, Avukat olarak tuttuğu Aslı Çelik’le Murat Başoğlu ile ilgili basın yayın organlarında geçen haberlere karşı hukuki işlemleri gerçekleştirmek, söz konusu haberlerle ilgili suç duyurusunda bulunmak ve tazminat davaları açmak için anlaşma sağlanmış,karşılığında Aslı Çelik, Bermek’ten vekalet ücretleri, masraflar için 170 bin dolar ve 3 bin lira tahsil etmişti.
0x0 hande bermek asli celik davasinda flas gelisme o avukat ifade verdi 1614599471029 - Hande Bermek - Aslı Çelik davasında flaş gelişme!

“BOŞANMA DAVASINDA USULSÜZLÜK YAPTI”

Sadiye Hande Bermek, avukatına ücretini ödemesine rağmen vekillik görevini yapmadığı gerekçesiyle Aslı Çelik’ten şikayetçi oldu. Bermek tarafından yapılan suç duyurusunda Aslı Çelik’in Murat Başoğlu ile devam eden boşanma davasında bir takım usulsüzlükler yaptığını, bunun üzerine kendisini azlettiğini ancak tahsil ettiği vekalet ücreti ve masrafları geri iade etmediğini anlattı. Şikayet üzerine savcılık Aslı Çelik hakkında soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturma kapsamında Çelik’in aldığı ücret karşılığında boşanma davasında kararın verilmesine rağmen kesinleştirme işlemlerini gerçekleştirmediği, basın yayın organlarında çıkan haberler için tekzip ve erişim engeli taleplerinde bulunmadığı ve herhangi bir tazminat davası açmadığı belirlendi.

0x0 hande bermek asli celik davasinda flas gelisme o avukat ifade verdi 1614600386480 - Hande Bermek - Aslı Çelik davasında flaş gelişme!

2 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Avukat Aslı Çelik’in görevini yerine getirmeyerek ihmal suretiyle zincirleme olarak ‘Görevini Kötüye’ kullanmak suçundan hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesinde Ali İhsan Horasan’ın başkanlığını yaptığı mahkemede ifade veren Bermek, 2017 yılında Murat Başoğlu ile ilgili haberler çıkınca 14 yaşındaki oğlu ve kendisinin çok zor durumda kaldığını bu süreçte hukuki destek almak amacıyla yakın arkadaşı olan Demet Şener vasıtaysıyla Avukat olan Aslı Çelik’le irtibat kurduğunu anlattı.

0x0 hande bermek asli celik davasinda flas gelisme o avukat ifade verdi 1614600381307 - Hande Bermek - Aslı Çelik davasında flaş gelişme!

PARAYI ELDEN ALIP MAKBUZ KESMEDİ

Genç kadın ifadesinin devamında boşanma davası açmak, tazminat davalarını yürütmek ve çıkan haberlere erişim engeli aldırmak için Çelik’le 170 bin dolar ve 3 bin lira karşılığında anlaştığını daha sonra paraları vermesi karşılığında makbuz talep ettiğini anlattı. Aslı Çelik’in makbuz talep ederse masrafın dahada artacağını ayrıca KDV ödemek zorunda kalacağını bu nedenle parayı elden vermesi gerektiğini anlatan Bermek parayı vermesine rağmen hiçbir işlemin yapılmadığını ifade etti.

“BANA PARA VERMEDİ, ALMADIĞI PARANIN MAKBUZUNU KESEMEM”

Geçtiğimiz günlerde İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesinde Ali İhsan Horasan’ın başkanlığında toplanan heyete ifade veren avukat Aslı Çelik, ‘2017 Eylül ayında almış olduğum vekaletnamenin gereğini layıkıyla yerine getirdim. Müvekkilim ve eski eşi anlaşmalı olarak boşandılar, kanun yollarından feragat ederek kararın kesinleşmesini sağladım. Bahsedildiği gibi 160 bin dolar civarındaki parayı ben almadım, almadığım paranın makbuzundan bahsedilemez’ diye konuştu.

“AYRILDIKTAN SONRA BİRLİKTE YAŞAMAYA DEVAM ETTİLER”

Aslı Çelik mahkemede verdiği ifadesinin devamında Sadiye Hande Bermek’in boşandıktan sonra Murat Başoğlu ile birlikte yaşamaya devam ettiklerini söyleyerek, ‘Müvekkilimin boşandığı Murat Başoğlu’nun ceza davaları nedeniyle kendi cebimden haricen masraflarda bulundum. Dosya kapsamında 40 bin dolar para harcadım. Kendisinden 150 bin dolar para istedim ancak maddi durumları olmadığı için 10 bin dolar aldım. Asıl mağdur benim.’ şeklinde konuştu. Dava ilerleyen günlerde devam edecek.

 

 

SABAH

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.