İkinci el araba bile lüks oldu

featured
service

Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ, ikinci el araba fiyatlarını hatırlatarak ÖTV zamlarına tepki gösterdi: Vatandaşa ikinci el araba bile lüks oldu. ÖTV düşürülmeli ve araba sahibi olmak kolaylaştırılmalı, bu haksız soyguna(!)son verilmelidir.

Otomobil satışlarında ikinci el fiyatlarının da çok yüksek olduğunu belirten Gelecek Partisi Genel Başkanı Selçuk Özdağ, ÖTV zamlarına tepki gösterdi.

Twitter’dan paylaşım yapan Özdağ, şunları kaydetti: “Vatandaşa ikinci el araba bile lüks oldu. Araçlardan alınan ÖTV o kadar yüksek ki 1 araç kendinize alırken, 2 araç da devlete alıyorsunuz. Araba sahibi olmak lüks değildir. Vatandaşlarımızın can güvenliği sağlayacak yeni arabalara binmek istemeleri en doğal haklarıdır.

“BU HAKSIZ SOYGUNA SON VERİLMELİ”

Bu nedenle ÖTV (Özel tüketim vergisi)düşürülmeli ve araba sahibi olmak kolaylaştırılmalı, bu haksız soyguna (!) son verilmelidir. Hani uzaya gidiyorduk? Hani ekonomimiz pik yapmıştı? Doğru ise ÖTV derhal makul seviyeye çekilmelidir.

Bir ülkede araba sahibi olmak bu kadar zor olmamalıdır. Araç sahibi olmak, zamanı geldiğinde yenilemek vatandaşımızın hakkıdır. ÖTV adı altında araçlardan alınan vergi miktarı çok yüksek olduğu için vatandaşlarımız bir araba kendine alırken, 2 araba da devlete almaktadır.

“YAYA KALIN MESAJI MI?”

Bu şartlarda ÖTV oranını yüksek tutan yöneticilerimiz vatandaşlarımıza araba almayın yaya kalın mesajı mı vermektedirler. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bizim ülkemizde araba fiyatları makul ve ulaşılabilir olmalıdır.”

İkinci el araba bile lüks oldu