Instagram fenomeni Jen Selter yeniden ortaya çıktı | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

2 Mart 2021 - 20:38

Instagram fenomeni Jen Selter yeniden ortaya çıktı

Instagram fenomeni Jen Selter yeniden ortaya çıktı
Son Güncelleme :

17 Ocak 2021 - 13:38

1

Günümüzde neredeyse hemen her gün bir sosyal medya fenomeni ortaya çıkıyor. Ama Instagram başta olmak üzere bu mecraların henüz yeni ortaya çıktığı dönemde durum böyle değildi. Instagram'ın ilk dönemlerinde ortaya çıkan fenomenlerden biri de Jen Selter'dı. 'Fitnes modeli' olarak ünlenen Jen Selter, bir süredir çok fazla göz önüne gelmiyordu.

2

TERASTA YAPILAN ÇEKİMDE GÖRÜNDÜLENDİ 27 yaşındaki Selter, Meksika'da görüntülendi. Üç yıl önce İstanbul'a da gelen ve çektiği pozlarını sosyal medya sayfasından paylaşan Selter, Tulum kentinde bir terasta görev aldığı çekimde objektiflere takıldı.

3

SAATLERCE POZ VERDİ Kıvrımlı ve kaslı görüntüsüyle dikkat çeken Selter, renk renk ve çeşit çeşit bikiniler giyip spor yaparken poz verdi. Jen Selter, Tulum'un sıcağına rağmen, saatlerce objektif karşısında kaldı.

4

Daha birkaç yıl öncesine kadar ailesi ve yakınları dışında kimsenin tanımadığı Selter, Instagram paylaşımları sayesinde bir anda milyonlarca kişinin dikkatini çekti. New York'ta yaşayan Jen Selter'ın bu kadar dikkat çekmesinin nedeni ise fit görüntüsü oldu.

5

FİRMALARDAN TEKLİF YAĞDI Spor yaparken çekilen fotoğraflarını paylaşan Jen Selter, kısa sürede çok sayıda takipçi topladı. Selter, bu paylaşımları sayesinde Instagram'ın ilk fenomenleri arasında yerini aldı. Ardından ünlü firmaların tanıtım yüzü haline gelen Selter'a; beslenme ve giyim firmalarından teklifler yağdı.

6

HER YERDE TANINMAYA BAŞLADI Kısa sürüde elde ettiği şöhret, hayatını spor salonuna bile gidemeyecek şekilde etkiledi. Genç kadın, New York Post'a verdiği röportajda, "Her yerde tanınıyorum. Artık herkese açık salonlarda spor yapamıyorum, çünkü benim orada olmam büyük bir olay haline geliyor. Birilerinin beni izlemesinden hoşlanmıyorum" dedi.

7

KALÇASIYLA ÖN PLANA ÇIKTI Selter'ın pozlarının dikkat çeken yanı sık sık kalçasının ön plana çıkması oldu. Sosyal medya fenomeni, bunun nedenini de "Gerçekten de çok fazla yüz fotoğrafı paylaşmıyorum. Çünkü insanlar benim yüzümü görmek istemiyorlar" diyerek açıkladı.

8

Spor yaparak bugünkü görüntüsüne bürünen kalçasının sahte olduğunu ileri sürenler olsa da Jen Selter bunu kesinlikle kabul etmiyor. Sadece burun operasyonu geçirdiğini söylüyor.

9

12 MİLYONUN ÜZERİNDE TAKİPÇİSİ VAR Instagram'a 2012 yılında katılan Jen Selter'ın şimdilerde tam 12,6 milyon takipçisi var.