İşadamı Ellerinde kasetim var dedi: Kendi kendini ele verdi! - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

20 Ekim 2020 - 10:57

İşadamı Ellerinde kasetim var dedi: Kendi kendini ele verdi!

Türkiye Deri Konfeksiyoncuları Derneği eski başkanı Musa Evin, savcılığa eski çalışanı Ergün Yapıcı hakkında ‘elinde kasetim var’ diyerek şikayette bulundu. Savcılık dilekçesinde, Evin’e ait olduğu öne sürülen görüntülerin eşine de gönderilmeye çalışıldığı kaydedildi. Ancak cep telefonunda yaptırılan bilirkişi raporunda ise “cinsel içerikli bir görüntü veya video bulunamadı” saptanınca Evin, kendi kendini ele vermiş oldu.

İşadamı Ellerinde kasetim var dedi: Kendi kendini ele verdi!
Son Güncelleme :

10 Eylül 2020 - 14:14

İstanbul Zeytinburnu’nda faaliyet gösteren Luigi Deri’nin de sahibi olan Musa Evin, dikkat çekici bir iddia ile savcılığa başvurdu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan başvurunun tarihi 3 Mart 2020. Evin adına yapılan başvuruda, suçlanan isim ise Ergün Yapıcı oldu.

ELİNDE GÖRÜNTÜLER VAR

Savcılık dilekçesinde “Şüpheli elinde, müvekkilime dair bazı özel hayatı ilgilendiren video ve fotoğraflar olduğunu herkese söylemekte ve bazı insanlara bir kısım görselleri göstermekte.  Müvekkilimin iş amaçlı başka insanlarla aynı masada olduğunu gösteren resimler dahi müvekkilimin eşine aldatma resimleri olarak sunulmaktadır. Daha müstehcen resimleri ise ne yolla elde ettiği bilinmemesine karşın başka insanlara, internete ve sosyal medyaya yayma şantajları sürmektedir.  Cep telefonuna ve şahsi bilgisayarına el konulsun” denildi.

120 BİN DOLAR BORÇ ALDI

Soruşturma kapsamında ifade veren Musa Evin ise, aynı zamanda uzaktan akrabası da olan Yapıcı’dan 120 bin dolar borç aldığını, bu parayı ödediğini öne sürdü. Evin, Yapıcı’nın kendisine zorla senet de imzalattığını ve ailesi ile tehdit edildiğini iddia etti.

Savcılık, Yapıcı’nın cep telefonuna el koydu. Telefon üzerinde inceleme yapan bilirkişi, ikili arasındaki yazışmalarda cinsel içerikli bir görüntü veya videonun bulunmadığı kaydedildi.

”BORCUNU ÖDEMEMEK İÇİN”

Suçlamalara ilişkin yazılı savunma da yapan Yapıcı, Musa Evin’in kendisinden 120 bin dolar aldığını, bu para ile Fethiye’de cafe devraldığını ancak ne parasını ne kafedeki ortaklığından gelen hakkını ödemediğini öne sürdü. Savunma dilekçesinde, Evin’in borcunu ödememek için ‘cinsel görüntülerimle şantaj ediliyorum’ iddiasında bulunduğu öne sürüldü. Savunma dilekçesinin beraberinde, Yapıcı ile Evin arasındaki bir takım WhatsApp yazışmaları ve ikilinin imzaladığı bir not kağıdı da yer aldı. Anılan yazışma ve not kağıdına göre ikilinin Fethiye’deki kafede ortak oldukları bilgisi yer alıyor.

MASKE FİRMASI DA KURDU

Bu arada, Türkiye deri sektörünün bilinen isimlerinden biri olan Musa Evin’in geçen aylarda yeni bir firma daha kurduğu anlaşıldı. Sante Maske AŞ adı ile kurulan firmaya, Türkiye ihracat sektörünün önemli bir isminin de ‘gizli ortak’ olduğu öne sürüldü.

Savcılık başvurusunda seks görüntüleri ile şantaja maruz kaldığını belirten Musa Evin, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’nin de yakın dostu olarak biliniyor.

EVİN İTO MECLİS ÜYESİ

Deri sektörünün önemli ismi konumundaki Musa Evin, İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi olarak da görev yapıyor. Aynı zamanda TOBB delegesi de olan Evin, Türkiye Judo Federasyonu’nun da asbaşkanı konumunda bulunuyor.

 

Kaynak:polimikhaber.com