İşadamı Fatih Erdoğan'ın şirketi Pasifik İnşaat'ta iş cinayeti - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

19 Eylül 2020 - 12:17

İşadamı Fatih Erdoğan’ın şirketi Pasifik İnşaat’ta iş cinayeti

İSİG, Fatih Erdoğan’ın şirketinin Ankara’daki inşaatında bir işçinin 20’nci kattan düşerek hayatını kaybettiğini duyurdu.

İşadamı Fatih Erdoğan’ın şirketi Pasifik İnşaat’ta iş cinayeti
Son Güncelleme :

18 Ağustos 2020 - 14:03

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi (İSİG)  AK Parti Ankara Milletvekili Asuman Erdoğan’ın eşi Fatih Erdoğan’ın şirketinin Ankara’daki inşaatında bir işçinin 20’nci kattan düşerek hayatını kaybettiğini duyurdu.

İSİG’in açıklamasına göre Erdoğan’ın şirketi Pasifik Gayrimenkul ve TOKİ ortaklığında yürütülen Merkez Ankara Konut Projesindeki inşaatın toplam değeri 4,2 milyar lirayı buluyor, 1425 konut, 240 bin metrekare ofis alanı ve 300 odalı bir otel yer alıyor.

FATİH ERDOĞAN KİMDİR

Fatih Erdoğan 1978 Rize Güneysu doğumlu.  Eşi Asuman Erdoğan halen AKP Ankara Milletvekili. MKYK üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ailenin Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden hemen sonra 1995 yılında kurulan Orpaş Gıda ise bu belediyenin gıda alım ihalelerinde oldukça başarılı olan bir şirket. 2011 yılına kadar Gökçek’ten aldığı ihalelerin toplamının 200 milyon lirayı aştı.

Fatih Erdoğan’ın şirketi Pasifik Gayrimenkul’ün ilk önemli projesi Ankara’daki Next Level’dı. TOKİ aracılığıyla satılan araziyi yüzde 31 arsa payı ile alan Pasifik projeyi tamamladı ve açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan büyük bir törenle yaptı. Projenin finansmanı ise Ziraat ve Halk bankalarından sağlandı.

Proje satışı süresince, AŞTİ manzaralı kral dairelerinin 3.3 milyon lira gibi İstanbul Boğazındaki dairelerden daha pahalı fiyatlara alıcı bulduğu, özellikle iş dünyasının bu dairelere büyük ilgi gösterdiği haberleri basına yansımıştı.

 

 

 

 

 

 

 

patronlardunyasi.com