İşadamına çökmeye çalışan Gelecek Partili için kötü haber

İş adamı Fehmi Öztürk, ortağı Fırat Muşlu ile yaşadığı anlaşmazlıkta arabuluculuk teklif eden Cuma İçten’in kendisine kumpas kurduğunu iddia etti. İçten ve Muşlu tarafından dolandırıldığını öne süren Öztürk’ün iddialarına göre, 2018 başlarında Durak Plus Gayrimenkul AŞ ortaklarından Fırat Muşlu kasten bir anlaşmazlık çıkardı ve Gelecek Partili Cuma İçten planlı olarak devreye girdi. İçten, şirketin o günlerde inşaatına başlayacağı Bağcılar Kentsel dönüşüm projesinin tehlikeye girmemesi bahanesiyle, ortaklar arasındaki anlaşmazlığı bir “dost meclisi” ile çözmeye talip oldu. Kendisinin bu tür sorunları çözmekte uzman olduğunu söyleyen İçten, sözde bir “dost meclisi” kurup, toplantılara başladı. İki ortağın arasını bulmaya çalışan İçten, taraflara tarihsiz belgeler imzalatıp, bu evraklara geçmiş tarihler attı. Yapılan işlere yasal kılıf bulmak için de sözde dost meclisine “tahkim heyeti” adını verdi.

İÇTEN’İN MARİFETLERİ

İçten’in hakemliğinde oluşturulan tahkim kurulu, şirketin borçlarına karşılık Fehmi Öztürk ve Fırat Muşlu’ya teminat senetleri imzalattı. Kurul, Öztürk ve Muşlu’yu sahip oldukları hisselerden el çektirdi. Muşlu’ya 14 milyon, Öztürk’e 26 milyon liralık senet imzalatıldı. Sözde tahkim kurulu, kararlarını Muşlu’nun lehine çevirirken, iddiaya göre kurula başkanlık yapan Cuma İçten, bir oldubittiye getirerek her iki senedi ve tüm hisseleri Fırat Muşlu’ya verdi. Teminat olarak alınan senetlerin boş kısımları doldurularak işleme kondu ve Öztürk’e icra takibi yapıldı. Tüm malları üzerine geçiren Fırat Muşlu’nun adamları, 10 Temmuz 2018’de hakkını arayan işadamı Fehmi Öztürk ve oğluna saldırı da düzenledi. Öldüresiye darp edilen Öztürk, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Öztürk, Muşlu’nun elindeki senetlere dayanarak gönderdiği icra takiplerine de itiraz etti.

ORTAKLAR BİRBİRİNİ SUÇLADI

Fırat Muşlu ise Fehmi Öztürk ile Durak Plus Gayrimenkul A.Ş.’ye ortak olduğunu, ancak Öztürk’ün taahhüt ettiği ödeme ve ayni sermayeyi getirmediği için bu ortaklığın 1 Mart 2018’de sonlandırıldığını savundu. Öztürk’ün ortak olduğu dönemde şirketin çeklerini şahsi işleri için kullanıp şirkete zarar verdiğini iddia eden Muşlu, aralarında oluşturdukları tahkim heyetinin de Öztürk’ün kusurlu bulunduğunu aktardı.

 

Sabah

YORUM