İstanbul’da iş insanlarına tehdit ve şantajlı tuzak

Borsacı Kemal Akkaya ile Sibel İdir isimli şahıslar İstanbul'un beş yıldızlı hotellerinde buluşup iş insanlarını tuzağa düşürüyor.

Borsada uzun yıllar çalışan Kemal Akkaya ve Sibel İdir isimli şahıslar İstanbul genelinde iş adamlarına görüntülerini gizlice çekip şantaj ve tehdit ettiği ortaya çıktı.

Akkaya ve İdir İstanbul’un en elit hotellerinde buluşup iş insanlarını ağına düşürmek için plan yaptıkları ve tuzağa çektikleri belirlendi.

MUHTEŞEM İKİLİ 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında sayısız kaydı bulunan Sibel İdir para karşılığı tuzağa düşürdüğü iş insanlarının özel görüntülerini çekip şantaj yaptığı iddia edildi.

ŞANTAJ ÇETESİ HOTELLERDE GÖRÜŞÜYORMUŞ

Sibel İdir isimli şahıs  İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 7 Temmuz günü operasyonla yakalandı. İdir, ifadesinde Kemal Akkaya ile hotellerde görüştüğünü ve kendisini tanıdığını belirtti.

BORSACI KEMAL AKKAYA FİRARİ

Ardından Emniyet harekete geçti İstanbul Üsküdar’da bulunan iki ayrı adrese operasyon düzenleyen emniyet Kemal Akkaya’yı adreslerde bulamadı.

14 Temmuz’da İstanbul Emniyet Müdürlüğü Akkaya’nın Bodrum, Demirbükü ilçesinde olduğunu belirledi. Operasyon düzenleyen polisler adresten kısa süre önce ayrıldığını belirledi. Akkaya’nın evinin kapısını koç başıyla kıran polis ekipleri evdeki dijital ekipmanların hepsine el koyup incelemeye aldı. Kemal Akkaya polis tarafından aranıyor.