İşte Bar Refaeli'nin cezası... - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

24 Eylül 2020 - 03:35

İşte Bar Refaeli’nin cezası…

İsrail mahkemesi, Bar Refaeli’yi dokuz ay toplum hizmetine mahkum ederken, annesini de 16 ay hapis cezasına çarptırdı.

İşte Bar Refaeli’nin cezası…
Son Güncelleme :

16 Eylül 2020 - 19:38

1

İsrail mahkemesi, Bar Refaeli'yi dokuz ay toplum hizmetine mahkum ederken, annesini de 16 ay hapis cezasına çarptırdı.

2

Tel Aviv'de gerçekleşen davada, modele babası Raffi ve annesi Zipi eşlik etti. Refaeli ve annesi, 10 milyon dolara yaklaşan gelir üzerinden vergi kaçırmaktan suçlu bulundu.

3

Anne kıza devlete borçlu olunan milyonlarca vergi borcuna ek olarak 1,5 milyon dolar para cezası da ödetilmesine karar verildi.

4

Ünlü modelin annesi Zipi Refaeli, hapis cezasını önümüzdeki hafta çekmeye başlayacak.

5

İsrail vergi kanunu, ikametgahı öncelikle kişinin takvim yılının çoğunu ülkede geçirip geçirmediğine göre belirliyor. Refaeli, uzun yıllar boyunca ülkede ikamet etmediğini, gelirini yurt dışından elde ettiğini, dolayısıyla da gelirini beyan etmek zorunda olmadığını iddia etti.

6

Savcılar, Refaeli'nin iddiasını reddetti ve 35 yaşındaki modeli yanlış vergi bilgileri vermekle suçladı.

7

Refaeli'nin iddianamesinde, geliri üzerinden İsrail’de vergi ödemekten kaçınmak için yurt dışında ikamet ettiğini ilerü sürdüğü, 2009 ile 2012 yılları arasında yaklaşık 7,2 milyon dolar kazandığı bilgisi yer aldı.

8

Önceki temyiz davalarında, İsrail mahkemesi, Refaeli'nin bir Hollywood yıldızı ile ilişkisinin 'aile birliği' olarak nitelendirilemeyeceğine, bu nedenle vergiler için DiCaprio'nun ABD'deki ikametgahına dahil edilemeyeceğine karar verdi.

9

Popüler bir kişilik olan Refaeli, geçtiğimiz yıl Tel Aviv'de yapılan Eurovision Şarkı Yarışması'nda sunuculuk görevini üstlenmişti.