İşte ‘Erdal Acar’ operasyonunda ele geçirilen suç unsurları! Suikast silahı bile var…

featured
service

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Polisleri düzenledi. İstanbul’un özellikle Anadolu Yakası’nda faaliyetler yürüten bir suç örgütüne yönelik İstanbul, Yalova, Kocaeli, Manisa, Muğla, İzmir, Antalya, Sakarya, Trabzon, Tekirdağ, Samsun, Ankara ve Artvin İlleri’nde çok sayıda adrese eş zamanlı baskın yapıldı.

blank

122 çete üyesi yakalanarak gözaltına alındı. Suç örgütünün çok sayıda “Nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama ve 6136 Sayılı Ateşli Silahlar Kanunu’na Muhalefet” suçlarına karıştıklarının belirlendiği ifade edildi.

ÜNLÜ MEKANI BÖYLE BASMIŞLAR

İstanbul merkezli 13 ilde düzenlenen operasyonla çökertilen 122 kişilik suç örgütünün üyelerinin, İstanbul Beşiktaş’ta bulunan lüks bir gece kulübünü basma görüntüleri ortaya çıktı.

blank

KALEM ŞEKLİNDE SUİKAST SİLAHI

Adreslerde yapılan aramalarda 46 ruhsatsız tabanca, yedi kılıç, yedi telsiz, üç hançer, 55 şarjör, altı av tüfeği, kalem şeklinde bir suikast silahı, bir susturucu, bin mermi, bir çelik yelek, çok sayıda çek, senet ve dijital materyal, 900 bin dolar ve 413 bin euro ele geçirildi.

blank

Operasyonda İş Adamı ve Beşiktaş Spor Kulübü Eski Yöneticisi Erdal Acar da gözaltına alındı. Erdal Acar’ın “Çete Elebaşı” sıfatıyla gözaltına alındığı ifade edildi. Gözaltına alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

122 kişinin gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen suç unsurları İstanbul Emniyeti’nde sergilendi.

 

Sabah

İşte ‘Erdal Acar’ operasyonunda ele geçirilen suç unsurları! Suikast silahı bile var…