Kaan Tangöze ilk solo albümün ilk konseri gerçekleşti

Kaan Tangöze, ilk solo akustik çalışması “Gölge Etme”nin çok sınırlı sayıda bilet satışı ile gerçekleşen ve günler öncesinden biletleri tükenen tanıtım konseri için, 6 Kasım Cuma günü Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde müzikseverlerin karşısına çıktı. “Gölge Etme” ve “Amerikan Kovboyları” şarkıları ile konserine başlayan Kaan Tangöze, gitar ve mızıkası ile 3,5 saat sahnede kalarak güçlü ve unutulmaz bir performans sergiledi.

Karacaoğlan, Aşık Mahzuni Şerif, Neşet Ertaş gibi ünlü halk ozanlarının türkülerini kendine has ve benzersiz vokali ile yeniden yorumlayan Tangöze, “Sözlerimi Geri Alamam”, “Güllerin İçinden” gibi klasikleşmiş şarkıları da seslendirdi. Genç sanatçı “Gölge Etme” albümünün dinleyici ile buluşan ilk şarkışı olan “Bekle Dedi Gitti”yi, seyircinin katılımı ve büyük coşkusu eşliğinde 2 kere söyledi.

Bülent Ortaçgil, İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu, Sarp Apak, Bartu Küçükçağlayan, Berkun Oya gibi ünlü sanatçılarda Kaan Tangöze’yi ilk albümünün ilk solo konserinde yalnız bırakmadı.

Türk rock müziğinin en başarılı temsilcilerin Duman grubunun solisti olarak tanınan Kaan Tangöze, ilk solo akustik çalışması olan “Gölge Etme” albümünü Ekim ayında yayımladı. Albümdeki tüm eserlerde tek vokalin yanı sıra, sadece akustik gitar ve mızıka enstrümanlarına yer verdi.

Albümde “Bekle Deneyradi Gitti” şarkısının nakaratında Özdemir Asaf’ın “Çizik” şiirine yer veren Kaan Tangöze, yineÖzdemir Asaf’ın “O Yolda”, “Kalmak Türküsü”, Aşık Mahzuni Şerif’in “Tersname” ve Karacaoğlan’ın “Bir Kız Bana Emmi Dedi Neyleyim” şiirlerini besteleyip düzenleyerek albümünde yer verdi. Albümdeki diğer tüm eserlerin söz-beste ve düzenlemeleri Tangöze tarafından yapıldı.

Kaan Tangöze konser tarihleri;

19 Kasım Perşembe İzmir Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu
20 Kasım Cuma Denizli EGS Kültür Merkezi
27 Kasım Cuma Rixos Otel
28 Kasım Cumartesi Ankara Odtü Kemal Kurdaş KM
30 Kasım Pazartesi Kayseri BB Kültür Sanat Merkezi