Kemal Kılıçdaroğlu’nun tatil yaptığı lüks villanın sahibi kamu ihalelerinin patronu çıktı

featured
service

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bayram tatilini geçirdiği Antalya’nın Belek mahallesindeki geceliği 316 bin TL olan lüks Villa Leo merak konusu oldu. Villanın sahibi Zeynel Özdoğan’ın, son 20 yılda en çok kamu ihalesi alan ilk 15-20 şirketten biri Özkar İnşaatın da sahibi olduğu öğrenildi. Kamu ihalelerinin patronu olarak bilinen Özdoğan’ın Ankara’da sosyete ve siyasetçilerin buluşma noktası J.W. Marriott’un da sahibi olduğu ortaya çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bayram tatilini geçirdiği geceliği 316 bin lira, haftalığı ise 2 milyon 216 bin lira olan Belek Villa Leo’nun sahibi Zeynel Özdoğan, ihale patronu çıktı.

Merak konusu olan otele dair bilinmeyenler Patronlar Dünyası’ndan Toygun Atilla kaleme aldı. Atilla’nın yazısından ilgili kısım şu şekilde:

“Zeynel Özdoğan’ın sahibi olduğu Villa Leo’nun geceliği 316 bin lira.

VIP tatilin parasını Kemal Kılıçdaroğlu mu ödedi, belediye mi, yoksa otel sahibinin misafiri miydi?

EN ÇOK KAMU İHALESİ ALAN İNŞAAT ŞİRKETLERİNDEN ÖZKAR’IN SAHİBİ
Tüm bu soruları bir yana bırakarak biz otelin sahibi Zeynel Özdoğan’ı merceğimize alalım.

Sivaslı iş insanı Zeynel Özdoğan, Özdoğan Holding’in de yönetim kurulu başkanı. Özkar İnşaat ise Özdoğan Holding bünyesindeki inşaat şirketi.

blank

Meselenin düğümlendiği yer ise tam burası…

Kemal Kılıçdaroğlu’nun VIP bayram tatilini geçirdiği, birlikte fotoğraf çektirerek poz verdiği Zeynel Özdoğan’ın sahibi olduğu Özkar İnşaat, son 20 yılda yaklaşık 30 milyar liralık hacmi ile en çok kamu ihalesi alan ilk 15-20 şirket arasında yer alıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun tatil yaptığı lüks villanın sahibi kamu ihalelerinin patronu çıktı – Resim : 1

BARAJLAR, HİDROELEKTRİK SANTRALLERİ, DEMİRYOLU, HIZLI TREN
Grubun aldığı kamu ihaleleri arasında Çine Adnan Menderes barajı, Ayvalı barajı ve hidroelektrik santrali, Manyas sağ sahil sulama regülatörü, Ankara Sivas demiryolu ve 16 milyar 949 milyon lira bedelle aldıkları Yerköy-Kayseri hızlı tren ihalesi bulunuyor. Şirketin, Dubai’de de yaptığı inşaatlar bulunuyor.

ANKARA’NIN EN LÜKS OTELİ
Daha önce ABD eski Başkanlarından Obama’yı da otelinde ağırlayan Zeynel Özdoğan’ın inşaat sektörü dışındaki faaliyetlerinden biri ise turizm.

blank

Ankara’da sosyetenin ve siyasetçilerin gözdesi olan J.W Marriott Oteli de Zeynel Özdoğan’a ait.

Bu otelin özelliği ise sadece lüks olmasından kaynaklanmıyor. Aynı zamanda deyim yerindeyse siyasi lobilerin de başkenti durumunda.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun tatil yaptığı lüks villanın sahibi kamu ihalelerinin patronu çıktı – Resim : 2

MERAL AKŞENER İLE DE O OTELDE BULUŞTU
Otel en son CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Meral Akşener’in altılı masa zirvesinin hemen öncesinde gerçekleştirdikleri toplantıyla gündeme geldi.

2011’de açılan J.W. Marriot Ankara, ABD merkezli bir oteller zincirinin halkası.

Anıtkabir’e 4 kilometre, Kocatepe Camii’ne 5.3 kilometre mesafede olan otelin 413 odası bulunuyor.

Otelin asıl kurucularu ise J.Willarda Marriott ve eşi Alice Marriott.

Marriott ailesi 1927’den beri 127 ülkede 6 bin 500’den fazla tesisi bünyesine katarak büyüdü. The Ritz-Carlton, EDITION, JW Mariott, Renaissance Hotels, Marriott Hotels & Resorts, Delta Hotels, Gaylord, Courtyard, Town Place Suites by Marriott gibi oteller de ailenin bünyesinde bulunuyor.

SEÇİM ÖNCESİ ‘BEŞLİ ÇETE’ DİYORDU
Son 20 yılda en çok kamu ihalesi alan AK Parti hükümeti ile çok uyumlu çalışan Özdoğan Holding, seçim öncesi “beşli çeteyi” ağzından düşürmeyen, kamu ihalelerindeki soygunları anlatan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, siyasetin göbeğindeki bir otel…”

Kemal Kılıçdaroğlu’nun tatil yaptığı lüks villanın sahibi kamu ihalelerinin patronu çıktı