'Kim Milyoner Olmak İster'e damga vurdu! Hikmet Karakurt'un hayatını 40 liralık radyo değiştirdi - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

22 Ekim 2020 - 18:28

‘Kim Milyoner Olmak İster’e damga vurdu! Hikmet Karakurt’un hayatını 40 liralık radyo değiştirdi

ATV’de yayınlanan, Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasına Şanlıurfa’dan Hikmet Karakurt katıldı. Başarılı yarışmacı, 250 bin TL’lik soruyu açtırmaya hak kazandı.

‘Kim Milyoner Olmak İster’e damga vurdu! Hikmet Karakurt’un hayatını 40 liralık radyo değiştirdi
Son Güncelleme :

15 Ekim 2020 - 11:16

1

ATV'de yayınlanan, Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasına Şanlıurfa'dan Hikmet Karakurt katıldı. Başarılı yarışmacı, 250 bin TL'lik soruyu açtırmaya hak kazandı.

2

Sabah gazetesine konuşan Karakurt, hayatını anlattı. 1 milyon TL ödül kazanmasına sadece iki soru kalan Hikmet, hayatını kardeşlerine adayan fedakâr bir ağabey. Hikmet'in 8 çocuklu ailesi, Polatlı'da, Eskişehir'de, Konya'da soğan ve şeker pancarı toplayarak geçimini sağlıyor.

3

Sakarya Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Hikmet'in en dikkat cevaplarından biri de İngiltere'de bir parkta ziyaretçilere küfreden papağanlarla ilgili 60 bin TL'lik soru oldu.

4

Bu sorunun cevabını, birkaç ay önce kardeşinin kendisiyle paylaştığını belirten Hikmet, "Küçük kardeşim Halil, benden bir radyo satın almamı istedi. 40 TL'ye radyo aldım, hediye ettim. Bir ay önce bana, İngiltere'deki bir parkta papağanların ziyaretçilere küfür ettikleri için yetkililer tarafından birbirilerinden ayrılıp farklı noktalara konulduğunu radyodan dinlediğini söyledi. O detay yarışmada karşıma çıktı. Kardeşimin ve radyo sayesinde 125 bin TL'lik soruyu bildim" dedi.

5

"Sekiz kardeşiz. Babamın bir işi yok. Geçimimizi işçi olarak Polatlı'da, Eskişehir'de Konya'da soğan, domates ve şeker pancarı toplayarak sağlıyoruz" diyen Hikmet, "Defter, kalem satın alamadığımız zamanlar oldu. Kardeşlerim bana bakarak okumaya çalışıyor. Okulu bitirdikten sonra onları okutacağım. Biz kitap okuyan ve radyo dinleyen bir aileyiz. Radyodaki dinlediğimiz ilginç şeyleri birbirimizle paylaşırız. Yarışmada kazanacağım parayı kardeşlerim için harcayacağım. Söz verdim çünkü" şeklinde konuştu.

6

Hikmet'in 48 yaşındaki babası Mehmet Karakurt, "Polatlı'da soğan toplama işinde çalışıyoruz. Hikmet çok zeki bir çocuktur kendi çabasıyla okulu kazandı. Hikmet okullar kapandığı zaman bizimle tarlada çalışıyor. Gurur duyuyoruz. Kazanacağı parayla kardeşlerinin okul masrafını karşılayacak. Kalan parayla bakkal dükkanı açmak istiyoruz" dedi.

7

Annesi Halime Karakurt, "Hikmet, çok zeki bir çocuk. Kafasına koyduğu her şeyi yapar. Ben her zaman kendisinin yanında oldum. Okul olmadığı zaman bizimle tarlada soğan toplar, çapa yapar, boş zamanlarında ders çalışır, kardeşlerini çalıştırır. Çok hayırlı temiz kalpli bir evlattır. O benim ilk göz ağrım" diye konuştu.

8

13 yaşındaki küçük kardeşi Halil Karakurt, "Abim bana radyo sözü vermişti, sözünü tutup radyo aldı. Radyoda komik bir şey çıktı. 4 papağanı bir kafese koymuşlar. Gelen giden insanlara küfür etmişler. Abime anlattım. Yarışmada da bu soru çıktı. Abim 'Yarışmada para kazanırsam söz sana tablet alırım' dedi" diye anlattı.

9

NE OLMUŞTU? Soğan işçisi bir ailenin sekiz çocuğundan biri olan 22 yaşındaki Hikmet Karakurt, ekrana gelen soruların hepsini bilmeyi başardı ve 250 bin TL'lik soruyu açtırmaya hak kazandı.