Kırmızı Oda oyuncuları ve karakterlerinin yaşamları! - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

28 Ekim 2020 - 14:16

Kırmızı Oda oyuncuları ve karakterlerinin yaşamları!

Yaşanmış hikayelerden uyarlanan Kırmızı Oda dizisi son günlerde konuşulan yapımlar arasında yer alıyor. Oyuncuları ve hikayesi ile dikkat çeken Kırmızı Oda dizisinin uyarlandığı kitap ve konusu merak ediliyor. Kırmızı Oda dizsinde Meliha’nın dram dolu hikayesi ve Alya karakterinin davranışları dikkat çeken detaylar arasında bulunuyor. Peki Kırmızı Oda oyuncuları kimler? Kırmızı Oda konusu nedir, nerede çekiliyor?

Kırmızı Oda oyuncuları ve karakterlerinin yaşamları!
Son Güncelleme :

03 Ekim 2020 - 7:38

1

Yaşanmış hikayelerden uyarlanan Kırmızı Oda dizisi son günlerde konuşulan yapımlar arasında yer alıyor. Oyuncuları ve hikayesi ile dikkat çeken Kırmızı Oda dizisinin uyarlandığı kitap ve konusu merak ediliyor. Kırmızı Oda dizsinde Meliha'nın dram dolu hikayesi ve Alya karakterinin davranışları dikkat çeken detaylar arasında bulunuyor. Peki Kırmızı Oda oyuncuları kimler? Kırmızı Oda konusu nedir, nerede çekiliyor?

2

KIRMIZI ODA KONUSU NEDİR? Yazar Gülseren Budayıcıoğlu'nun bir Psikiyatri kliniğinde geçen yaşanmış olaylardan esinlenerek uyarlanmıştır.“Kırmızı Oda” dizisinde başrol oyuncusu Binnur Kaya, psikiyatri kliniği sahibi bir psikiyatristi canlandıracak.Psikiyatri kliniğindeki doktorların ve onlara başvuran hastaların hayatlarının ele alınacağı “Kırmızı Oda”da izleyici ile buluşacak her hayat hikayesinin altında yatan acılar, sevinçler, mutluluk ve hüzünler izleyicinin de ruhunun kapalı kapılarını aralayacak ve belki de izleyiciler Kırmızı Oda'da kendinden parçalar bulacak.Kliniğe gelen hastalar, o güne kadar kimseye söyleyemedikleri sırları dile getirirken; izleyiciler de o hikayelerde kendi bugünleri, geçmişleri ve yarınlarına dair izleri fark edecek.Dizinin çekimleri Beykoz, Üsküdar ilçelerinde çeşitli kafeler ve mekanlarda yapılmaktadır.

3

KIRMIZI ODA OYUNCULARI Binnur Kaya, Tülin Özen, Meriç Aral, Burak Sevinç,Gülçin Kültür ve Baran Arslan

4

KIRMIZI ODA ALYA'NIN HİKAYESİ NEDİR? Kırmızı Oda Alya, hukuk fakültesini birincilikle bitirmiş. Alya, babasını ilk kez 7 yaşında görmüş. Kırmızı Oda dizisinde Alya karakteri babası ile ilk karşılaşma anını anlattı ve babasının kendisine hediye ettiği kırmızı tokayı anlattı. Alya'nın annesi ve babası yaşamını yitirmiş. Alya, gönderdiği çiçekler ile dikkat çekti. Kırmızı Oda dizisinde Alya karakterine Melisa Sözen Hayat veriyor.

5

MELİSA SÖZEN KİMDİR? Melisa Sözen ,6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul'da doğdu. Melisa Sözen, Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü'nü bitirdi. Çeşitli tiyatro oyunları, film ve dizilerde görev aldı. 2004/2005 yılları arasında yayınlanan, ünlü yönetmen Çağan Irmak'ın yazdığı ve yönettiği Çemberimde Gül Oya'da Feriha rolünü canlandırmıştır. 2008 yılının yazında "Dünyayı Kurtaran Kadın" isimli, çevre hakkında bilinçlendirmeye dayalı bir televizyon programı sundu. 2009 yılında Casus Kızlar: Her Şey Nasıl Başladı? filminde Clover karakterini seslendirdi. Aynı sene içinde de çekimleri Mardin'de gerçekleştirilen Bir Bulut Olsam'da Narin Bulut karakterini canlandırmıştır. 2012/2013 yıllarında Şubat adlı dizide Yağmur ve Sabah karakterlerini canlandırmıştır. Ayrıca Nuri Bilge Ceylan'ın Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu adlı filminde Nihal karakterini canlandırmıştır. 2014/2015 sezonunda Çağ Çalışkur'un yönettiği, Craft Tiyatro'da sergilenen 'Kalp Düğümü' adlı oyunda rol aldı. 2015'te Beş Kardeş isimli dizide rol aldı.

6

KIRMIZI ODA MELİHA Meliha intiharın eşiğinden döndü. Meliha karakteri hikayesini psikiyatriste anlattı. Meliha küçük yaşlarda iken babası ve annesini kaybetmiş. Meliha daha sonra kardeşleri ile İstanbul'da yaşamaya başlıyor. Meliha, yıllar sonra ise Namık adında biriyle evleniyor.

7

KIRMIZI ODA MELİHA, EVRİM ALASYA KİMDİR? Evrim Alasya, 2 Ağustos 1979 tarihinde doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi tiyatro bölümü mezunudur. Oyunculuğa ilk olarak 1999 yılında Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda başlamıştır. Birçok farklı projede yer alan Alasya, asıl çıkışını Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yakalamıştır.