Kocaeli merkezli 13 ilde büyük operasyon! 40 şüpheliden 23’ü tutuklandı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, mali suçların men ve takibine yönelik yürütülen planlı dosya kapsamında, “nitelikli dolandırıcılık”, “edimin ifasına fesat karıştırma”, “rüşvet” ve “özel belgede sahtecilik” suçlarıyla ilgili tahkikat başlatıldı.

Marmara Bölgesi ve Türkiye genelindeki 25 kamu kurumuna kalyak kalorifer yakıtı temin ve taşıma ihalesini alan şüpheli şirket ve çalışanlarının kurumlara eksik ya da kalitesi düşük karışımlı yakıt teslim ettiği belirlendi.

Konuyla ilgili 24 Kasım’da Kocaeli merkezli 13 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 40 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Gölcük Adliyesine sevk edilen 40 şüpheliden 23’ü tutuklanırken, ikisi savcılıktan, 15’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İstanbul’da iki farklı depoda yapılan aramalarda ise yaklaşık 70 ton yakıt ele geçirildi. 

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü’nden tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde; 

Emniyet Müdürlüğümüzce mali suçların men ve takibine yönelik yürütülen planlı dosya kapsamında,

Nitelikli Dolandırıcılık,Edimin İfasına Fesat Karıştırma,Rüşvet ve Özel Belgede Sahtecilik suçları ile ilgili yürütülmekte olan tahkikat  kapsamında Marmara Bölgesi ve Türkiye Genelindeki 25 Kamu Kurumlarına KALYAK Kalorifer yakıtı temin ve taşıma ihalesini alan şüpheli şirket ve çalışanlarının Kurumlara eksik ya da kalitesi düşük karışımlı yakıt teslim ettikleri tespit edilmiş olup, konu ile ilgili  24.11.2020 günü ilimiz ile birlikte 13 ilde  eş zamanlı operasyonda 40 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. İstanbul ilinde iki farklı depoda yapılan aramalarda yaklaşık 70 ton yakıt ele geçirilmiş

Konu ile ilgili 27.11.2020 günü 40 şüpheli şahıs mevcutlu olarak Gölcük Cumhuriyet Başsavcıligina sevk edilmiş, 2 sahis savcılıktan serbest, 15 şahıs adlı kontrol şartı ile serbest 23 şahıs tutuklanmıştır.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde suçun önlenmesi ve faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülecektir. 

yorum Yap