Kokain Haberleri Yıldırım’ı Zor Durumda Bırakıyor

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'ın başında olduğu 10 ülkede 22 adet liman işleten Yılport Holding'e ait limanların son zamanlarda sürekli kokain haberlerinde isminin geçmesi Yıldırım'ı zor durumda bırakıyor.

Samsunspor’u Süper Lig’e çıkarma vaadi ile Samsunspor Başkanlığı’na gelerek kulübü şirketleştiren Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, iki sezondur ortaya koyduğu hedefi tutturamıyor. Samsunspor’da ortaya konan hedefi tutturamayan Yıldırım’ın son bir yıldır dünya gündemine, sahibi olduğu Yılport Holding’e ait limanlardaki uyuşturucu trafiğiyle haber oluyor.

Yüksel Yıldırım’ın başında bulunduğu Yılport Holding’e ait 10 ülkede 22 adet liman bulunurken, bilhassa Latin Amerika’daki limanların kaçakçılar tarafından kokain ticareti için kullanıldığının yapılan tonluk kokain operasyonlarıyla ortaya çıkması Yıldırım’ın başını ağrıtıyor. Yıldırım’ın sürekli limanları ile ulusal basına haber olmaya başlamasıyla birlikte, Yıldırım’ın son 2 aydır Samsunspor ile ilgili kamuoyunda görünmemeye başladığı gözleniyor. Yıldırım gün aşırı Samsunspor ile ilgili basına açıklamalar yaparken, son iki aydır çok nadir basının karşısına çıktığı gözleniyor.

Ulusal basında son dönemde sürekli Yılport’a ait limanlardan çıkan gemilerde kokain yakalandığı haber ve köşe yazılarının yer almaya başlamasıyla Yüksel Yıldırım’ın kabuğuna çekildiği gözlenirken, bu süreçte Sadi Subaşı başkanlığındaki Samsunspor Divan Kurulu üyeleri Ahmet Hayvalı, Cevat Öncü, Onur Ferhat Karacan, Fikret Koç, Özdemir Erol, Seyit Esen, Özlem Zeren, Cengiz Uzdil, Ferit Bernay, Hasan Guda, Şaban Sarıkaya, Süleyman Serkan Güler, Mehmet Atalay, Uğur Güneysu toplu olarak Samsunspor Divan Kurulu’ndan istifa etti.

Samsunspor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Subaşı, toplu istifa nedenlerinin “değersizleştirilmek” olduğunu yaptığı basına açıklaması ile duyururken, bu açıklamanın hemen ardından Samsunspor Külübü Derneği yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcülüğü görevinden Ender Gür’ün sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesi dikkat çekti.

Samsunspor Başkanı Yıldırım’ın sahibi olduğu limanlar konusunda başının ağrımasının yanı sıra Samsunspor Divan Kurulu’nun toplu istifası ve Samsunspor Yönetim Kurulu’nda yaşanan istifa ile zor dönemden geçtiği belirtiliyor. Ayrıca, organize suç örgütü lideri olarak bilinen Galip Öztürk’e yakın isimlerden olan İsmail Uyanık’ın Samsunspor Başkanı olabilmek için çıkışlar yaptığı gözleniyor. İsmail Uyanık’ın son zamanlardaki çıkışları, zor dönemlerden geçen Yıldırım’dan Galip Öztürk’ün Samsunspor’u almayı amaçladığı yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

 

Samsun Etik Haber

blank