KONSER BİTTİ YANKISI SÜRÜYOR

Resim ve heykel sanatının İzmir’de ki öncü isimlerinden Nalan Kat’ında yer aldığı Karyad Musiki Korosu’nun geçtiğimiz hafta Karşıyaka’da Karşı Kültür Merkezi’nde verdiği konserin yankıları sürüyor

 

 

İZMİR – Türk Sanat Musikisi’nin önde gelen sanatçılarından Yaşar Sağlam’ın şefliğini yaptığı Karyad geçtiğimiz hafta halka verdiği konserle bir kez daha adından konuşturmayı başardı.

Şef Sağlam’ın ‘aşkım’ dediği kanununu bir an bile boş bırakmadığı ve başarıyla yönettiği konserde solo eserler seslendiren talebeler hocalarının yüzünü kara çıkarmadı.

Gecede gözler Karyad’a yeni katılan ünlü ressam ve heykeltraş sanatçısı Nalan Kat’taydı. Kat’ın nasıl bir performans ortaya koyacağının heyecanla beklendiği konserde Kat, bestesi Avni Anıl’a ait ‘Unutamıyorum’ adlı eseri başarıyla seslendirerek hocası Sağlam’ı mahcup etmedi.

Gecede birer eserle sahne alan koristlerin her birinin alkış yağmuruna tutuldukları konserde gecenin başarılı icralarla sona ermesinde ki en büyük pay koro şefi Yaşar Sağlam’a aitti

Şarkılarıyla salonda bulunanlara harika bir müzik ziyafeti çektiren solistler arasında  seslendirdiği şarkısı zaman zaman koro arkadaşları tarafından katkı sunularak daha güzel ve renkli hale getirilen Ressam Nalan Kat’ınsa mutluluğuna diyecek yoktu.

Konser sonrası gecenin başarısını gittikleri bir mekanda çay ve meşrubat içerek kutlayan Karyad’lılar oldukça mutlu ve huzurluydu.

Çıktığı ilk konserde seslendirdiği eserle salonda özel alkış bombardımanına tutulan ressam Nalan Kat’ta yaptığı açıklamasında gecenin başarısında en büyük emeğin kendilerinden çok şefleri Yaşar Sağlam’a ait olduğunu belirterek, “Biz bu hocayla dağları devirmeye namzetiz” dedi