Konut mağdurlarından Murat Kurum'a çağrı! - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

22 Ekim 2020 - 14:46

Konut mağdurlarından Murat Kurum’a çağrı!

İstanbul’daki yaklaşık 100 bin konut mağduru Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’dan destek istedi. Dün akşam ‘twitter’de saat 20:00’de buluşan ve yüzlerce twit atan konut mağdurları, seçim öncesinde verilen sözlerin tutulmasını istediklerini yazdı…

Konut mağdurlarından Murat Kurum’a çağrı!
Son Güncelleme :

05 Eylül 2019 - 15:32

İstanbul’daki yaklaşık 100 bin konut mağduru çözüm bekliyor. Seslerini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyurmak isteyen mağdurlar artık harekete geçilmesini ve sorunlarınlarının çözülmesini istiyor. Yıllardır teslim edilemeyen evleri için bir çok yola başvuran mağdurlar dün akşam saat 20:00’de “twitter”de #muratkurumnededi hashtag’iyle yüzlerce twit attı. Mağdurlar, kendilerine verilen sözlerin tutulmasını istediklerini yazdı.

#muratkurumnededi hashtagiyle atılan bazı twitler şu şekilde;


Peki gerçekten Muray Kurum ne dedi?
Türkiye genelinde yaklaşık 100 bin vatandaşın konut mağduru olduğunu ifade eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sadece Esenyurt’ta bölgesinde 30 bin vatandaşın mağdur olduğunu belirtmişti.

Kurum, seçim öncesi yaptığı konuşmasında; “Bakanlık olarak irtibat ofisi kuracağız. bu ofislerde öncelikli olarak vatandaşların yüklenicilerle veya arsa sahipleri ile yapmış oldukları sözleşmeleri kendimiz inceleyeceğiz. Akabinde gönderilmesi gereken yerlere müfettişlerimizi görevlendireceğiz. Görevlendirilen müfettişler yaptıkları çalışmalar neticesinde bize bir veri sunacaklar. Bu veri çerçevesinde vatandaşımız mağduriyetini en aza indirecek çalışmayı yine vatandaşımızla omuz omuza yapmak istiyor. Onlara bunun sözünü verdik. Burada hukuki bir durum söz konusu, taraflar bir sözleşme yapmışlar ancak sözleşmenin gerekliliklerini yerine getirmeyenler var. Yapılması gereken her türlü düzenlemeyle vatandaşımız mağduriyetini en aza indirecek süreci inşallah hep birlikte yönetmek istiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.