Leyla Bilginel afet yerlerine gönderilen kullanılmış eşyaları görünce isyan etti

featured
service

Bir süredir ekranlardan uzak olan oyuncu Leyla Bilginel, orman yangınları nedeniyle zor günler yaşanan Marmaris’te afet bölgesinde yerini aldı. Gelen yardım kolilerinden çıkan kullanılmış eşyaları gören Bilginel, “Ev de çul çaput ne varsa göndermek değildir arkadaşım. Bunlar nedir ya, bunda kim yatar Allah aşkına! Şimdi bu çöple uğraşıyorlar bir de!” sözleri ile isyan etti.

Türkiye’de meydana gelen orman yangınları nedeniyle zor günler yaşanırken herkes tek yürek olup afet bölgelerine yardımlarını göndermeye devam ediyor. Oyuncu Leyla Bilginel de Marmaris’te yardım bölgesinde ilk sıralarda yerini aldı.

Yardım için gönderilen kolilerin içinden çıkan kullanılmış eşyaları gören Bilginel, şunları söyledi:

“Yardımın da bir düzgünü vardır yani. Evinizin çulunu çaputunu bir daha hiç bir yardıma, hiç bir afete bu şekilde göndermeyeceksin. Kendinizin yatmadığı… Bari yüzlerini temizleyip yollasaydınız.

Ev de çul çaput ne varsa göndermek değildir arkadaşım. Bunlar nedir ya, bunda kim yatar Allah aşkına! Şimdi bu çöple uğraşıyorlar bir de! Neyi nasıl toplayıp atacaklarını şaşırmış durumdalar.

Bazı fenomen arkadaşlar güzel güzel kolilerle, derli toplu sıfır, güzel eşyalarını yaptı ama bir çoğu da yardım yaptık havasıyla yardım yapılmaz. Kimin nasıl yardım yaptığını burada o kadar güzel gördüm ki. Kutu kutu, koli koli, pırıl pırıl gelen yardımlar var, bir de bu şekilde… Bu nedir Allah aşkına!”

Leyla Bilginel afet yerlerine gönderilen kullanılmış eşyaları görünce isyan etti