Süper Kulüp | Magazin | Müzik| Borsa | Dedikodu | Cemiyet | Influencer |

Maçakızı, ‘Kovid-19 nedeniyle ben yokum’ deyince Hamdi Akın çareyi nasıl buldu?

Akfen Holding’in patronu Hamdi Akın ile yakın dostu ve iş ortağı olan Maçakızı’nın patronu Sahir Erozan’ın Bodrum’daki Maçakızı Loft projesi koronavirüs nedeniyle sekteye uğradı.

Maçakızı, ‘Kovid-19 nedeniyle ben yokum’ deyince Hamdi Akın çareyi nasıl buldu?
198
02 Haziran 2020 - 12:50

Yönetim Kurulu Başkanı , 300 milyon lira yatırımla  Türkbükü’nde modern bir köy projesi geliştirmiş, Tabanlıoğlu Mimarlık’a tasarlattığı projesine de Loft adını vermişti.

Akın, daha temeli atılmadan ‘köy’ün işletmesi için Sahir Erozan ile ortaklık yapmış ve hatta köyün adını Maçakızı Loft olarak değiştirmişti. Bu yaz açılması planlanan Maçakızı Loft’u sadece Türklere değil dünyaya da pazarlamak isteyen iki ortak, geçen yıl Londra’da Hotel Cafe Royal’de dillere destan bir lansman gerçekleştirmişti.

Günaydın’dan Bülent Cankurt, bugünkü köşesinde, “ ile Sahir Erozan’ın arasına ‘Mürver’ girmiş! , Karaköy’deki oteli Novotel’in terasında bulunan, Mehmet Gürs’ün danışmanlığındaki Mürver adlı restoranın bir şubesini Maçakızı Loft’a açmaya karar verince olanlar olmuş. Çünkü , bu kararı, Sahir Erozan’a danışmadan, tek başına almış. Erozan da “Benim işleteceğim bir yerde bana sormadan bir karar alamazsın” deyip ortaklığını bitirmiş. Markasını da projeden çeken Erozan ile Akın’ın dostluğu da ortaklıklarıyla birlikte tarih olmuş” diye yazdı.

İŞİN ASLI ÖYLE DEĞİL

Patronlardunyasi.com’un edindiği bilgilere göre Sahir Erozan’ın ortaklığı bitirme nedeni ‘Mürver’ değil Korona virüsmüş. Tüm dünyayı etkilediği gibi ülkemizde turizm ve yeme içme sektörünü derinden etkileyen koronavirüsü Maçakızı Loft projesine bitirmiş.

Maçakızı’nın patronu Sahir Erozan, ’a son anda, “Bu sene koronavirüs var. Ben Maçakızı Loft’u açmayacağım” demiş. Bunun üzerine ’da, ‘İş başa düştü’ diyerek projeye kendisi devam etmekte zorunda kalmış.

Akın, ilk iş olarak İstanbul’daki meşhur ’ın ekibini Loft’a transfer etmiş. Son hazırlıklar yapılmış, önümüzdeki günlerde de açılacakmış. Ancak ’daki yerin adı Mürver olmayacakmış. Akın yeni projenin adını şimdilik sır gibi saklıyor.

blank
blank
blank

Süper Kulüp Magazin © 2013 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.