'Maganda' cenneti: Antalya'da 4 yıldızlı oteli bastılar - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

24 Eylül 2020 - 04:27

‘Maganda’ cenneti: Antalya’da 4 yıldızlı oteli bastılar

Antalya’da altı kişilik bir grup, dört yıldızlı otele taşlı ve tahralı saldırı düzenledi. Daha önce de saldırıya uğrayan ve ölüm korkusu yaşayan personel için kurşun geçirmez panik odası hazırlandı

‘Maganda’ cenneti: Antalya’da 4 yıldızlı oteli bastılar
Son Güncelleme :

26 Temmuz 2020 - 12:57

Olay Antalya’nın Kemer ilçesinde meydana geldi. Beldibi Mahallesi’nde 300 kişi kapasiteli, 60 çalışanın bulunduğu dört yıldızlı otel, bir grubun taşlı-tahralı (bir tür budama aleti) saldırısına uğradı.

PERSONELİ DARP ETTİLER

Saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını, otelin müvekkili tarafından 18 yıldır işletildiğini belirten avukat Oğuz Han, şunları söyledi:

* Müvekkilim, 2011 yılında kesinleşen ihaleyle buranın mülkiyetini aldı. Daha önceki işletmeciler farklı zamanlarda buraya gelerek kapı, pencere kırarak içeri girip, personeli darp ettiler. Tehdit ederek, hürriyetlerinden yoksun bıraktılar. Personeli zorla otel dışına çıkartıp, işletme hakkının bir şekilde kendilerine ait olduğunu dikte etmeye çalışıyorlar. Şahıslar eylemlerini ısrarla sürdürüyor.

SUÇ İŞLEME İRADELERİ PEKİŞMİŞ

*Saldırganlardan dördü hakkında kadın personelimize yaptıkları eylemden dolayı bir ay uzaklaştırma kararı çıktı. Suç işleme iradeleri pekişmiş şekilde hareketlerine devam ediyorlar. Otel, personelin ve müşterilerin can güvenliği açısından bu yıl açamayacak.