Magazin gazeteciliğinin usta isimlerinden Recep Çilingir, hayatını kaybetti

Recep Çilingir
Recep Çilingir
service

Geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçiren ünlü gazeteci Recep Çilingir, yaşam mücadelesini kaybetti. Hayatını kaybeden Çilingir’in ölüm haberi magazin camiasını ise yasa boğdu.

Magazin gazeteciliğinin usta isimlerinden Recep Çilingir, hayatını kaybetti. Deneyimli gazeteci Recep Çilingir, geçtiğimiz günlerde kalp krizi geçirmişti. Bir süredir Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nda yaşam mücadelesi veren Recep Çilingir’den kötü haber geldi.

blank

Tüm müdahelelere rağmen kalbi çalıştırılamayan gazeteci Recep Çilingir hayatını kaybetti. Çilingir’in ani vefatı ailesini ve magazin camiasını yasa boğdu. Recep Çilingir son yıllarda medya sektörünün yanı sıra işletmecilik alanında da faaliyet gösteriyordu.

KALP KRİZİNE BİONTECH AŞISI MI NEDEN OLDU?

Gazeteci Recep Çilingir’in kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğu öğrenildi. Daha önce 2 defa kalp krizi geçiren gazetecinin damarlarında 6 adet stent bulunduğu belirtiliyor. Recep Çilingir’in kardeşi Halil Çilingir, o anları şu sözlerle anlattı:

”Beraber İstiklal Caddesi’nde yürüyorduk. Demirören AVM’nin sonundan dönerek taksiye binip, Esenler’de bulunan evimize gidecektik. Gayet neşeliydi. Tam AVM önünde ahh diyerek sol tarafını tuttu ve yere düşüyordu ben aniden tuttum ve yavaşça yere yatırdıktan sonra, ambulans için yardım istedim.Yerde çok kısa bir çırpındı ve sonra sessizce kaldı.Ambulans 10 dakika sonra geldi.Bundan sonra, abimin yüzü morarmaya başladı.”

“AŞI OLMADAN ÖNCE KALP DOKTORU İLE KONUŞMUŞTU!”

Ağabeyinin kalp krizi geçirmeden 10 gün önce BionTech aşısı olduğunu belirten Halil Çilingir, ”Ambulansla hastaneye kaldırıldığında, kalbi tamamen durmuştu. Doktorlar 45 dakika uğraşmış ve kalbi çalıştırmayı başarmışlar.Ağabeyim salı günü kalp krizi geçirdi. Ondan 10 gün önce de BioNTech aşısı olmuştu.

Aşı olmadan önce, kalbinden rahatsızlandığı ve kalp damarlarında 6 tane stent olduğu için, kalp doktoruna giderek danışmıştı. Doktoru muayene etmiş ve kalbi ile damarlarının iyi olduğunu söylemiş. Hatta muayene ayak damarlarına da baktırmıştı.Ayaklarım yoruluyor acaba tıkanma mı var diye. Ama ayak damarları da iyi çıkmıştı.”şeklinde konuştu.

“STELYO PİPİS BANA SADECE 3 SORU SORDU VE HIZLA GİTTİ!”

“Hastanede bir umut kendine gelir diye bekliyoruz.Ama durumu gerçekten çok ağır.” diyen Halil Çilingir, kendisine geçmiş olsun dilekleri için gelen ünlü menajer Stelyo Pipis’in gelir gelmez sadece üç soru sorduğunu anlatarak, ”Aşı oldu mu? dedi evet dedim. ‘Ne aşısı oldu?’ diye sordu, ‘BionTech’ dedim. ‘Ne zaman oldu?’ diye tekrar sordu ben de ’10 gün önce’ diye cevap verince, ellerini olumsuzluk baş sallaması yaparak, hızla uzaklaştı.”diyerek konuşmasını bitirdi.

Magazin gazeteciliğinin usta isimlerinden Recep Çilingir, hayatını kaybetti