Ünlü iş insanı Uğur Akkuş hakkında ’20 milyon dolarlık’ dev vurgun iddiası

Manken Ebru Şallı'nın eşi ünlü iş insanı Uğur Akkuş hakkında birbirinden çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Akkuş'un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf ile 20 milyon dolar vurgun yaptığı iddia edildi. İddiaları Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör gündeme getirdi. Akkuş'un dolandırdığı kişiler ise Kuveytliler...

Ünlü manken Ebru Şallı‘nın kocası iş insanı Uğur Akkuş‘un Kuveytlileri dolandırdığı iddia edildi. İddianın sahibi Sabah yazarı Dilek Güngör. Akkuş’un Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafıyla Kuveyt Emiri Şeyh El ailesinden, Meclis Başkanını ortak yatırım için masaya oturmaya ikna ettiğini öne sürdü. Bu sayede de Kuveytlileri 20 milyon dolar dolandırdığını iddia etti.

Güngör’ün aktardığına göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan durumu fark edince olaya el koydu. Erdoğan, bu olayın önüne geçilmesi ve Kuveytli yatırımcının mağduriyetinin giderilmesi için girişimler başlattı.

TÜRKİYE’DEKİ DANIŞMANI

Şems Türk Kuveyt- Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı Uğur Akkuş’un, Kuveyt Emiri Şeyh el Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah‘ın Türkiye’deki danışmanı olduğu biliniyor.

Tv100