Mankenlere fuhuş operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği Ahlak Masası ekiplerinin sabaha karşı yaptığı operasyonlarda manken Ece Gürsel, şarkıcı Fulden Uras, ‘Gelinim Olur musun?’ yarışmasıyla tanınan Sinem Umay, ‘Biri Bizi Gözetliyor’ yarışmasından Hülya Yamanoğlu, DJ Özlem Ertem’in de aralarında bulunduğu 19 kadın gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kadınların para karşılığı ilişkiye girdikleri öne sürüldü. Operasyona polisin uzun süreden bu yana devam ettirdiği teknik takip ardından başlandı.

Aralarında tanınmış isimlerin bulunduğu bir grup kadının para karşılığı erkeklerle ilişkiye girdiğinin telefon dinlemelerinde belirlenmesi üzerine peş peşe operasyonlar yapıldı. Toplam 19 kadın  sabaha karşı gözaltına alınarak Gayrettepe’deki Emniyet Müdürlüğü Ahlak Masası’na götürüldü.

Emniyet kaynakları, fuhuş yapmakla suçlanan tanınmış isimlerin ilişkiye girdiği öne sürülen kişiler arasında önde gelen
futbol kulüplerinde oynayan futbolcular da bulunduğu öne sürdü. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’ta forma giyen bu futbolcuların da operasyon kapsamında önümüzdeki günlerde polise ifade vermesi bekleniyor. Operasyonda gözaltına alınan diğer kadınların isimleri şöyle: Didem Aksu, Gülten Kosovalı, Sibel Hımhım, Hatice Yılmaz, E.Ö, Aşkın Kuşgöz, Rana Batıyel, Bahar Öymen, Neriman Kül, Nilgün Demirci, Meral Baykasoğlu, Gökçe Özkan, Pelin Giyim ve Aylin Poyraz.

MANKEN ECE GÜRSEL SERBEST BIRAKILDI

İstanbul’daki operasyonun 1.5 ay önce başlatılan ‘Kedi operasyonu’nun devamı olduğu belirtildi. Operasyon kapsamında şarkıcı Berna Arıcı ile 2 kişi daha gözaltına alındı. Asayiş Şube’den çıkartılarak sağlık muayenesi için hastaye götürülen Arıcı, kendilerini görüntüleyen gazetecilere “Ne çekiyorsunuz. Benim olayla ilgim yok” diyerek tepki gösterdi. Arıcı daha sonra, “Sadece ifademe başvurmak için çağrıldım. Olaya adım karışmış. Ben bir mekan işletmecisiyim. Olayda adımı söyleyen kişileri de iş icabı tanıyorum” dedi.

Emniyet yetkileri gözaltıların süreceğini belirtirken sabah gözaltına alınan 19 kişi arasındaki manken Ece Gürsel ifadesinin ardından serbest bırakıldı

YORUM