Megap hisselerinde satış operasyonu başladı

5 Temmuz’da 5 milyon 700 bin adet hisseyi MKK’ya kaydettiren Eda Özhan hisse satışına başladı.

İsmi sık sık borsa operasyonlarıyla anılan Mega Polietilen Köpük Sanayi (#MEGAP) hisselerinde 5 Temmuz tarihinde 5 milyon 700 bin adet hisse satışa hazır hale getirilmek için Merkezi Kayıt Kuruluşu’na (MKK) kaydettirildi. Eda Özhan adına yapılan kayıt sonrası hisseler satışa hazır hale gelir gelmez 8 liranın üzerinden yüklü satışlar başladı. 9 Temmuz’da yani Cuma günü 570 bin adet hisse 8.37-8.38 lira aralığından satıldı. Bir sonraki işgünü olan 12 Temmuz Pazartesi günü ise aynı miktarda yani 570 bin adet Hisse 8.31-8.41 lira aralığından satıldı. Satılan hisse adedi ve fiyata bakıldığında organize bir satış olduğu görülüyor. MKK’ya kaydettirilen rakamın yüzde 10’u satılıyor, ne bir eksik ne bir fazla…

ASIL İSİM HAKAN ÖZHAN

Hisse satışını yapan Eda Özhan’ın kağıt üzerinde şirketin patronu olduğu şirket ilk alındığı günden bu yana borsa kulislerinde konuşuluyor. Asıl işi yöneten kişinin Hakan Özhan olduğu ileri sürülüyor. Bir dönemler Raşit Kuru’nun adamı olarak borsa operasyonlarını yönettiği iddia edilen Hakan Özhan ismi yargıya intikal eden Borsa manipülasyonlarında da geçiyor.

2 liradan 10 lira seviyesine kadar yükselen hissede 8 lira seviyesinden başlayan satışta yüzde 20’lik pay satışı gerçekleştirildi. 4 milyon 560 bin adet hissenin organize bir şekilde satışının sürmesi bekleniyor.

borsagundem.com

Yorumları Göster (1)