Merkez Bankası'na atanan yeni isim Erdoğan'ın başdanışmanı Meltem Taylan Aydın'ın eşi çıktı! | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

23 Nisan 2021 - 20:10

Merkez Bankası’na atanan yeni isim Erdoğan’ın başdanışmanı Meltem Taylan Aydın’ın eşi çıktı!

Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak atanan Ertan Aydın, bakın kimin eşi çıktı…

Merkez Bankası’na atanan yeni isim Erdoğan’ın başdanışmanı Meltem Taylan Aydın’ın eşi çıktı!
Son Güncelleme :

02 Nisan 2021 - 0:38

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 4.5 ay önce atadığı Naci Ağbal’ı Merkez Bankası Başkanlığı görevinden alırken, yerine AKP eski milletvekili Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu’nu atadı. Böylece, Cumhuriyet tarihinde ilk kez, Merkez Bankası’na 20 ay içinde dördüncü başkan atanmış oldu.

Merkez Bankası’ndaki görevden almalar ise sürüyor.

Görevden alınan son isim Merkez Bankası Para Politikası Kurulu üyesi Ömer Duman oldu. Dün görevden alınan Duman’ın yerine gelen isim ise dikkat çekti.

Banka Meclisi’nde Duman’ın yerine Ertan Aydın seçildi. Aydın, Duman’ın görev süresinin bitimine kadar görev yapacak.

Peki Ertan Aydın kimdir?

m0620201045103096210 - Merkez Bankası'na atanan yeni isim Erdoğan'ın başdanışmanı Meltem Taylan Aydın'ın eşi çıktı!

Zagrebradyosu’nda yer alan habere göre, Ertan Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Meltem Taylan Aydın’ın eşi oluyor.

Merkez Bankası Banka Meclisi üyesi olarak atanan Ertan Aydın’ın eşi Meltem Taylan Aydın da kamuda çift koltuk sahibi olan isimlerden.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanlığını yapan Meltem Taylan Aydın, aynı zamanda 2017 yılından beri Halk Bankası Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapıyor.

Meltem Taylan Aydın’ın özgeçmişinde “Harvard Üniversitesi Yükselen Liderler programına kabul edildi” ifadeleri de dikkat çekiyor. Zira, söz konusu programa “kabul edilme” gibi bir durum olmadığı bilinirken, Aydın’ın, bir sertifa programına “kabul edildi” diye yazması ilginç bulundu.

ERTAN AYDIN KİMDİR

1970 yılında doğan Ertan Aydın, Hacettepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği, Hacettepe Üniversitesi Ön Asya Arkeolojisi ve Anadolu Üniversitesi İktisat bölümlerinden mezun oldu.

1996 yılında Garanti Bankasında Yönetici Yetiştirme Programını tamamlayarak Uzman Yardımcısı olarak finans sektöründe çalışma hayatına başladı.

2003 yılından itibaren Halk Bankasının Şube ve Genel Müdürlük birimlerinde Krediler, Bireysel Pazarlama, KOBİ Pazarlama ve Esnaf Bankacılığı bölümlerinde Kıdemli Uzman, Yönetmen ve Bölüm Yöneticisi olarak çalıştı.

2013-2016 yılları arasında Ziraat Bankasının yurtdışı iştiraki olan Türkmen Türk Ticaret Bankası Genel Müdürü olarak görev yaptı.

2016 yılından itibaren Ziraat Bankasında Lojistik Yönetimi Bölüm Başkanı ve Eğitim Bölüm Başkanı, Ziraat Bankası İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı – Yetenek Yönetimi Bölüm Başkanı ve Ziraat Bank Montenegro (Karadağ) A.D. Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulundu.

Ertan Aydın, 30 Mart 2021 tarihinden itibaren Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Banka Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktadır.