Metro Turizm'de yeniden skandal yaşandı, muavin 17 yaşındaki yolcuya cinsel istismarda bulundu -Süper Kulüp

4 Aralık 2020 - 07:09

Metro Turizm’de yeniden skandal yaşandı, muavin 17 yaşındaki yolcuya cinsel istismarda bulundu

Edirne’den İstanbul’a doğru yola çıkan Metro Turizm’e ait otobüste seyahat eden 17 yaşındaki bir kız çocuğu, yan koltukta kendisini izleyerek cinsel istismarda bulunan muavini cep telefonuyla kayda aldı.

Metro Turizm’de yeniden skandal yaşandı, muavin 17 yaşındaki yolcuya cinsel istismarda bulundu
Son Güncelleme :

22 Ekim 2020 - 13:50

Geçmiş yıllarda benzer olaylarla gündeme gelen Metro Turizm’de bir skandal daha yaşandı. Olay 20 Ekim tarihinde, Edirne-İstanbul seferini yapan araçta meydana geldi. Saat 09.00’da Edirne’den İstanbul’a doğru yola çıkan Metro Turizm’e ait otobüste seyahat eden 17 yaşındaki bir kız çocuğu, yan koltukta kendisini izleyerek cinsel istismarda bulunan muavini cep telefonuyla kayda aldı.

Kayda alınan videoda muavinin, 17 yaşındaki yolcuyu izleyerek cinsel saldırıda bulunduğu görüldü. Görüntülere ilişkin firmadan açıklama yapılması talep edilirken, henüz yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadı.

İLK SKANDAL DEĞİL

Metro Turizm geçtiğimiz yıllarda da cinsel istismar skandallarıyla gündeme gelmişti. 2016 yılında, Muğla’dan İstanbul’a giden üniversite öğrencisi bir genç kız, uyuduğu esnada yanındaki Metro Turizm çalışanının cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olmuştu. Yaşanan olayın ardından binlerce vatandaşın tepkisi üzerine firma yetkilileri tarafından özür mesajı yayımlanmıştı. 2017 yılında ise aynı firmada çalışan bir şoförün cinsel istismar görüntüleri sosyal medyada gündeme gelmişti. Bu olayın ardından ise firma yetkilileri tarafından, “Görüntüler 2 ay önce bir yolcumuz tarafından kaydedilerek bize gönderildi. İzledikten sonra şoförün iş akdine son verdik” açıklaması yapılmıştı.