Milyonlarca liralık dolandırıcılık olayına karıştı, dört gün sonra tahliye edildi - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

21 Eylül 2020 - 22:30

Milyonlarca liralık dolandırıcılık olayına karıştı, dört gün sonra tahliye edildi

Kendini hâkim, savcı, MİT mensubu ya da işadamı olarak tanıtan, milyonlarca liralık dolandırıcılık olayına karışan Doğan Çelik, savcının odasından çıkarken yakalanmıştı. Çelik dört günde tahliye oldu.

Milyonlarca liralık dolandırıcılık olayına karıştı, dört gün sonra tahliye edildi
Son Güncelleme :

15 Eylül 2020 - 15:22

Kendisini hakim, savcı, MİT mensubu yada işadamı olarak tanıtan milyonlarca liralık dolandırıcılık olayına karışan Doğan Çelik polisin teknik takibi sonucunda İzmir Adliyesinde bir savcının odasından çıkarken yakayı ele vermişti.

Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun, “Romandı, gerçek oldu! 4 kez güreş ağası seçildi, belediye başkanlarınca ağırlandı, FETÖ’cüleri dolandırdı, savcının odasından çıkarken yakalandı” diyerek Yargıda Birlik Platformu Başkanı başta olmak üzere bir çok kimlikle insanları dolandıran modern ” Sülün Osman ” Doğan Çelik’in hikayesini yazmıştı.

Dolandırıcılıkta çığır açan ve hırsızlıktan ceza alınca Şükrettin olan adını Doğan olarak değiştiren Çelik gittiği illerde en üst düzeyde ağırlanıp ulusal medyada işadamı olarak yer alması ile dikkat çekiyordu.

60 MİLYON TL TESPİT EDİLDİ

Doğan Çelik’in, ‘yargıdaki dosyalarınızı çözerim’ diyerek, hakkında soruşturma yürütülen çok sayıda kişiyi de dolandırdığı belirlenmişti. Çelik’in, haklarında soruşturma bulunan veya ihraç edilen yüzlerce FETÖ’cüden de para aldığı hesap hareketlerinden ortaya çıkmıştı.

Çelik’in farklı bankalarda bulunan hesaplarıyla ilgili yapılan çalışmada ise 60 milyon liralık hesap hareketi belirlendi.

POLİSE RÜŞVET TEKLİF ETMİŞTİ

Ankara Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, Doğan Çelik’i, teknik ve fiziki takibe aldı. Uzun süre takip edilen Çelik, son olarak gittiği İzmir Adliyesi’nde bir savcının odasından çıkarken gözaltına alındı.

Çelik, kendisini gözaltına alan polis ekibini önce ikna etmeye çalıştı. Ardından da aracında bulunan delilleri yok etmeleri karşılığında yüklü miktarda rüşvet teklif etti. Gözaltına alınıp Ankara’ya getirilen Çelik, çıkarıldığı mahkemece “resmi belgede sahtecilik”, “rüşvet ve dolandırıcılık” suçlarından tutuklandı.

Ancak Çelik, tutuklandıktan 4 gün sonra avukatının itirazı üzerine adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Çelik’in aracında yapılan aramalarda kendi adına düzenlediği sahte hâkim, savcı ve MİT mensubu kimlik kartı, polis telsizi, tepe lambası, başkası adına düzenlenen çok sayıda çek-senet, yargıya intikal eden başkasına ait soruşturma dosyaları ele geçirilmişti.