Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek'ten ünlü avukat Aslı Çelik'e dava! | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

9 Mart 2021 - 11:10

Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek’ten ünlü avukat Aslı Çelik’e dava!

Murat Başoğlu’nun Bodrum’da 2 yıl önce bir teknede öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı ile uygunsuz görüntüleri ortaya çıkmış, aylarca konuşulmuştu. Murat Başoğlu’ndan boşanmak için arkadaşı Demet Şener’den yardım isteyen Sadiye Hande Bermek, Avukat Aslı Çelik’le anlaşmış ancak dosya masrafı olarak 170 bin dolar ödemesine rağmen görevine yerine getirmediği gerekçesiyle şikayetçi oldu. Şikayet üzerine ünlü avukat hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Son Güncelleme :

23 Şubat 2021 - 12:22

Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek’ten ünlü avukat Aslı Çelik’e dava!

Murat Başoğlu’nun Bodrum’da 2 yıl önce bir teknede öz yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı ile uygunsuz görüntüleri ortaya çıkmış, aylarca konuşulmuştu. Murat Başoğlu’ndan boşanmak isteyen Sadiye Hande Bermek, arkadaşı Demet Şener’den avukat konusunda yardım istedi. Şener’in önerisi üzerine Avukat Aslı Çelik’le görüşen Bermek, boşanma davasına bakması konusunda ünlü avukatla anlaşma yaptı.

murat basoglu burcu basoglu - Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek'ten ünlü avukat Aslı Çelik'e dava!

170 BİN DOLAR TAHSİL ETTİ

Sadiye Hande Bermek, Avukat olarak tuttuğu Aslı Çelik’le Murat Başoğlu ile ilgili basın yayın organlarında geçen haberlere karşı hukuki işlemleri gerçekleştirmek, söz konusu haberlerle ilgili suç duyurusunda bulunmak ve tazminat davaları açmak için anlaşma sağladı. Anlaşma karşılığında Aslı Çelik, Bermek’ten vekalet ücretleri, masraflar için 170 bin dolar ve 3 bin lira tahsil etti.

0x0 murat basoglunun eski esinden unlu avukata dava 1614064916254 - Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek'ten ünlü avukat Aslı Çelik'e dava!

“BOŞANMA DAVASINDA USULSÜZLÜK YAPTI”

Sadiye Hande Bermek, avukatına ücretini ödemesine rağmen vekillik görevini yapmadıüı gerekçesiyle Aslı Çelik’ten şikayetçi oldu. Bermek tarafından yapılan suç duyurusunda Aslı Çelik’in Murat Başoğlu ile devam eden boşanma davasında bir takım usulsüzlükler yaptığını, bunun üzerine kendisini azlettiğini ancak tahsil ettiği vekalet ücreti ve masrafları geri iade etmediğini anlattı.

0x0 murat basoglunun eski esinden unlu avukata dava 1614066262744 - Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek'ten ünlü avukat Aslı Çelik'e dava!

PARAYI ALDI HİÇBİR ŞEY YAPMADI

Şikayet üzerine savcılık Aslı Çelik hakkında soruşturma başlattı. Yürütülen soruşturma kapsamında Çelik’in aldığı ücret karşılığında boşanma davasında kararın verilmesine rağmen kesinleştirme işlemlerini gerçekleştirmediği, basın yayın organlarında çıkan haberler için tekzip ve erişim engeli taleplerinde bulunmadığı ve herhangi bir tazminat davası açmadığı belirlendi.

0x0 murat basoglunun eski esinden unlu avukata dava 1614066265013 - Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek'ten ünlü avukat Aslı Çelik'e dava!

2 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Avukat Aslı Çelik’in görevini yerine getirmeyerek ihmal suretiyle zincirleme olarak ‘Görevini Kötüye’ kullanmak suçundan hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesinde Ali İhsan Horasan’ın başkanlığını yaptığı mahkemede ifade veren Bermek, 2017 yılında Murat Başoğlu ile ilgili haberler çıkınca 14 yaşındaki oğlu ve kendisinin çok zor durumda kaldığını bu süreçte hukuki destek almak amacıyla yakın arkadaşı olan Demet Şener vasıtaysıyla Avukat olan Aslı Çelik’le irtibat kurduğunu anlattı.

0x0 murat basoglunun eski esinden unlu avukata dava 1614066265220 - Murat Başoğlu’nun eski eşi Hande Bermek'ten ünlü avukat Aslı Çelik'e dava!

“PARAYI ELDEN ALDI”

Genç kadın ifadesinin devamında boşanma davası açmak, tazminat davalarını yürütmek ve çıkan haberlere erişim engeli aldırmak için Çelik’le 170 bin dolar ve 3 bin lira karşılığında anlaştığını daha sonra paraları vermesi karşılığında makbuz talep ettiğini anlattı. Aslı Çelik’in makbuz talep ederse masrafın dahada artacağını ayrıca KDV ödemek zorunda kalacağını bu nedenle parayı elden vermesi gerektiğini anlatan Bermek parayı vermesine rağmen hiçbir işlemin yapılmadığını ifade etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.