Murat Hazinedar yine zimmetle anılıyor! | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

22 Nisan 2021 - 03:31

Murat Hazinedar yine zimmetle anılıyor!

‘Usulsüz ihale’, ‘Kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması’ ve ‘Görevi kötüye kullanmak’ suçlamaları kapsamında görevden alınan eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve kendisi gibi avukat eşi Özlem Hazinedar’ın, iş kazası geçiren bir kişiye yaptıkları avukatlık sırasında, kazanılan paranın büyük bir bölümünü kendi zimmetlerine geçirdikleri ortaya çıktı.’Usulsüz ihale’, ‘Kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması’ ve ‘Görevi kötüye kullanmak’ suçlamaları kapsamında görevden alınan eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve kendisi gibi avukat eşi Özlem Hazinedar’ın, iş kazası geçiren bir kişiye yaptıkları avukatlık sırasında, kazanılan paranın büyük bir bölümünü kendi zimmetlerine geçirdikleri ortaya çıktı.

Murat Hazinedar yine zimmetle anılıyor!
Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 19:40

Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve kendisi gibi avukat olan eşi Özlem Hazinedar’ın müvekillerinin adına başlattığı icralardan aldıkları paraları uhdelerinde tutarak zimmet suçunu işledikleri ortaya çıktı. Murat ve Özlem Hazinedar’ın alacaklı müşteki vekilleri sıfatıyla başlattıkları icra takiplerine istinaden çeşitli tarihli reddiyat makbuzları karşılığında dosyalardan tahsil ettiği paraların bir kısmını hak ettiği vekâlet ücretinden fazla olacak şekilde müvekkillerine vermedikleri kaydedildi.

0x0 son dakika hazinedar yine zimmetle aniliyor 1614670339346 - Murat Hazinedar yine zimmetle anılıyor!

İŞ KAZASI DAVASINDA ZİMMET

İş kazası geçirmiş ve bu kaza neticesinde uğramış olduğu maddi-manevi zararın tazmini için harekete geçen Saffet G., haklarını savunması için Murat ve Özlem Hazinedar çiftini avukat olarak tuttu. Dava sonrası yüzde kazancın yüzde 25’ini almak şartıyla anlaşan Hazinedar çifti, İş Mahkemesinde görülen dava sonucunda alacaklı şirketten 362 bin 409 lira tahsil etti. Tahsilat sonrası Saffet G.’ye 187 bin 539 lira veren Murat ve Özlem Hazinedar, yaklaşık 175 bin lirayı ödemedi.

0x0 son dakika hazinedar yine zimmetle aniliyor 1614670340983 - Murat Hazinedar yine zimmetle anılıyor!

BAHANELERLE KESİNTİ YAPMIŞLAR

Parasının büyük belirli bir kısmını alamayan mağdur Safet G., İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvurunca Murat ve Özlem Hazinedar hakkında soruşturma başlatıldı. Yürütülen soruşturma kapsamında inceleme altına alınan makbuzlarda avukat çiftin çeşitli bahanelerle kesinti yaptıkları tespit edildi. Dosya kapsamında yürütülen soruşturma sonunda Hazinedar çiftinin Avukatlık kanununa aykırı olarak tahsil yaptığına kanaat getirilerek haklarında iddianame düzenlendi.

0x0 son dakika hazinedar yine zimmetle aniliyor 1614670339492 - Murat Hazinedar yine zimmetle anılıyor!

ZİMMET SUÇUNDAN YARGILANACAKLAR

Murat Hazinedar ve Özlem Hazinedar hakkında ‘Zimmet’ suçunu işledikleri gerekçesiyle hazırlanan iddianamede ikilinin birçok reddiyat makbuzu karşılığında tahsil ettiği toplam 362 bin 409 liradan 187 bin 539 müvekkilleri müştekiye verip kalan kısmı yani 175 bin lirayı Avukatlık Kanunu’nun 164/2 maddesine aykırı olarak tahsil ettiği, anaparanın yüzde 25’ini aşacak şekilde vekâlet ücreti olarak uhdesinde tuttukları belirtildi.

12 yıla kadar hapisleri istenen 2 şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

 

 

SABAH