Mustafa Sarıgül krizi büyüyor... Kasa kararı nereye gidiyor | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

11 Mayıs 2021 - 13:22

Mustafa Sarıgül krizi büyüyor… Kasa kararı nereye gidiyor

Mallarına haciz gelen Mustafa Sarıgül hakkında yeni bir karar daha çıktı…

Mustafa Sarıgül krizi büyüyor… Kasa kararı nereye gidiyor
Son Güncelleme :

21 Ocak 2021 - 17:08

Mahkeme, mallarına haciz gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül hakkında yeni bir karar verdi.

İstanbul 4. İcra Dairesi, Sarıgül’den 4 milyon 117 bin TL alacağı olan Mustafa Turan’ın avukatı aracılığıyla “evinin aranması, kasalarının açılıp haczedilmesi” başvurusunu reddetti.

Alacaklı Turan, Sarıgül’ün evlerinde araştırma yapılması, kapalı kasa ve dolapların çilingir tarafından açılması, ziynet araştırma yapılmasını talep etmişti.

Turan’ın avukatı Sıla Çiftçi Odatv’ye yaptığı açıklamada, karar üzerine suç duyurusunda bulunduklarını, mahkeme kararında herhangi bir gerekçe gösterilmesinin “şüpheli” olduğunu söyledi. Çiftçi, Sarıgül tarafından herhangi bir borç ödemesi yapılmadığını belirtti.

Konuyla ilgili Mustafa Sarıgül’ü, görüşlerini almak üzere telefonla aradık fakat kendisinden herhangi bir dönüş alamadık…

İşte o karar:

karar - Mustafa Sarıgül krizi büyüyor... Kasa kararı nereye gidiyor

YAKALAMA KARARI ÇIKMIŞTI

Öte yandan, Sarıgül’ün aracı hakkında yakalama kararı çıkmıştı.

Sarıgül’ün, icra kararı çıkarılan malları arasında, AUDI marka otomobil, daireler ile İstanbul ve Ankara’daki arsaları yer almıştı. Sarıgül’ün söz konusu AUDI marka aracı hakkında bağlama kararı çıkmıştı.

İstanbul 4. İcra Dairesi tarafından çıkarılan yakalama kararında, “UYAP-TNB entegrasyonu kapsamında aşağıda belirtilen plaka(lar) üzerine yukarıda numarası yazılı dosya üzerinden mahrumiyet eklenmiştir” denilerek Sarıgül’ün aracının plakası hakkında yakalama kararı aktarılmıştı

Furkan Karabay/OdaTV