Nesim Malki cinayetinden hapis yatan Erol Evcil'le ilgili 313 habere erişim engeli - Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

16 Ocak 2021 - 14:06

Nesim Malki cinayetinden hapis yatan Erol Evcil’le ilgili 313 habere erişim engeli

Bir dönemin ünlü iş adamı ve Alaattin Çakıcı’nın arkadaşı Erol Evcil cezaevinden geçtiğimiz aylarda tahliye edildi. Evcil şimdi de kendisiyle ilgili çıkan 313’den fazla habere erişim engeli getirtti

Nesim Malki cinayetinden hapis yatan Erol Evcil’le ilgili 313 habere erişim engeli
Son Güncelleme :

01 Ocak 2021 - 12:23

Nesim Malki cinayetinin azmettiricisi olarak yargılanan Erol Evcil hakkında Nisan ayında tahliye kararı verildi. Nesim Malki 1995 yılında Bursa’da kendi arabasının içinde ateş edilerek öldürülmüştü.

Bursalı işadamı Erol Evcil, infaz yasası düzenlemesi sonrası 16 Nisan 2020 tarihinde İzmir’de tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildi. Evcil, bir dönem “Zeytin Kralı” olarak anılıyordu. Eze Zeytincilik’in eski sahibi Erol Evcil, 2015 yılından beri cezaevinde kara para aklamak ve organize suç örgütü yönetmekten bulunuyordu.

Alaattin Çakıcı’nın da yakın arkadaşı olan Erol Evcil, Yahudi iş adamı, tefeci Nesim Maliki cinayetinin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle yargılandı ve müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Şimdi İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, Erol Evcil’le ilgili 18 sayfa dolusu 313’den fazla habere erişim engeli getirdi.

EROL EVCİL KİMDİR?

Erol Evcil 2 Mayıs 1966 yılında Bursa’nın Mudanya ilçesinde doğdu. “Zeytin Kralı” olarak bir dönem anıldı. Eze Zeytincilik firmasının eski sahibidir.

Erol Evcil, 25 Kasım 1995 yılında cinayete kurban giden Tunca Tekstil’in sahibi olan Bursalı iş adamı ve tekstilci Nesim Malki, cinayetinin azmettiricisi olarak yargılandı. Malki, piyasaya faizle para vererek tefecilik yapmasıyla da tanınıyordu.

Patronlar Dünyası