Netflix dizi setinde soygun! Havai fişeklerle bastılar

featured
service

Fransız roman karakteri Arsen Lüpen’den esinlenen ve Assane Diop karakterinin hikayelerini anlatan Lupin dizisinin çekimleri sırasında dizi ekibi ve oyuncular, yüzleri maskeli kimliği belirsiz bir grup tarafından gündüz vakti soyuldu.

HAVAİ FİŞEKLERLE SETİ BASTILAR

Yaklaşık 20 kişilik maskeli grup, ellerinde havai fişeklerle, Nanterre’de devam eden dizi setini bastı. Aralarında başrol oyuncusu Omar Sy’ın da bulunduğu set ekibini tehdit eden saldırganlar; kamera, kayıt cihazı, ışık ve ses cihazları gibi malzemeleri de yanlarına alarak kaçtı. Soygunda yaklaşık 300 bin euro değerinde malzemenin çalındığı açıklandı.

blank

ÇEKİMLERE DEVAM ETME KARARI ALINDI

Soygunun, yine Netflix dizisi olan The Crown setindeki hırsızlık sonrası yaşanması, iki olayın bağlantılı olma ihtimalini gündeme getirdi. Polis konuyla ilgili soruşturma başlatırken Netflix bugün ara verilen çekimlerin devam edeceğini açıkladı.

THE CROWN SETİNDE NELER YAŞANDI?

İngiliz Kraliyet Ailesi’ni konu alan The Crown dizisinin seti soyuldu. İngiltere’nin Doncaster kasabasında süren beşinci sezon çekimleri için kullanılan gerçek ve replika mücevherler ile antika eşyalar üç ayrı kamyonda tutuluyordu. Hırsızlar 200 bin dolar değerinde 200 parça değerli eşyayı çaldı. Ülke emniyeti tüm antikacılara; getirilen eşyaya dikkat etmeleri konusunda çağrı yaptı, çalınan mücevher ve antikaların görüntüleri paylaşıldı.

blank

Konu hakkında açıklama yapan dizinin set dekoratörü Alison Harvey, “Çalınan öğeler antika olduğu için çok iyi bir durumda değildi, bu nedenle yeniden satmak için çok yüksek bir değere sahip değil. Bununla birlikte Birleşik Krallık film endüstrisi için de oldukça değerli parçalardı” dedi.

ÇEKİMLER ERTELENMEDİ

Netflix tarafından yapılan açıklamada ise, antikaların çalındığı doğrulanarak hırsızlık tarafından iade edilmesinin beklendiği belirtildi. Çalınan tüm aksesuarların yenilerinin tedarik edileceğini belirten şirket, bu sebepten ötürü çekimlerin ertelenmeyeceğini söyledi.

Yaşanan bu güvenlik krizi, ülkede ‘Diana bahtsızlığı’ söylentilerine yol açtı. Zira, ailedeki modern tarihe iz bırakan Diana’nın peşini de talihsizlikler hiç bırakmamıştı.

Netflix dizi setinde soygun! Havai fişeklerle bastılar
Bizi Takip Edin