Nevşin Mengü'den, kendisini tehdit eden Melih Gökçek'e şok yanıt: Yeni trol, yazık.. | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

5 Mart 2021 - 17:13

Nevşin Mengü’den, kendisini tehdit eden Melih Gökçek’e şok yanıt: Yeni trol, yazık..

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı AKP’li Melih Gökçek, gazeteci Nevşin Mengü’yü sosyal medya üzerinden “Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın” ifadeleriyle tehdit etti. Mengü de Gökçek’e “Eski belediye başkanı, yeni trol. Yazık” diyerek yanıt verdi.

Nevşin Mengü’den, kendisini tehdit eden Melih Gökçek’e şok yanıt: Yeni trol, yazık..
Son Güncelleme :

01 Şubat 2021 - 16:40

Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasından sonra Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri tarafından başlatılan gösterilerde yere Kabe resmi serildi. Konuyla ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında şüpheliler gözaltına alınarak tutuklandı.

“İLLÜSTRASYON NİYE DALGA GEÇMEK OLUYOR?”

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan gazeteci Nevşin Mengü “Kabe kutsal da, Kabe’nin resmine illüstrasyon yapmak niye dini değerlerle dalga geçmek oluyor? Dalga da geçmiyor gençlerin yaptığı illüstrasyon. İçine şahmeran koyup toplumsal cinsiyetin geleneksel değerler içerisindeki varlığını anlatan bir şey aslında. Bu çocuklar sanki inanılmaz bir şey yapmış gibi tutuklandı” ifadelerine yer verdi.

“SANA ÖYLE BİR İLLÜSTRASYON YAPARIM Kİ ÖMÜR BOYU UNUTAMAZSIN”

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek ise Mengü’nün bu sözlerine tepki gösterdi. Gökçek sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Yerinde otur bi kadın. İnsanları tahrik edip durma. Sana öyle bir illüstrasyon yaparım ki ömür boyu unutamazsın” dedi.

“ESKİ BELEDİYE BAŞKANI, YENİ TROL”

Gökçek’in bu paylaşımına cevap veren Mengü ise “Bu da kendini Cumhurbaşkanı’na gösterme çabasında. Eski belediye başkanı, yeni trol. Yazık” ifadelerini kullandı.