O gece beni kurtaran emniyet güçlerine minnettarım - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

19 Eylül 2020 - 14:36

O gece beni kurtaran emniyet güçlerine minnettarım

Efe Bezci’den şiddet gördüğünü iddia eden Reyhan Çağla Bezci’nin avukatı, “Efe Bezci’nin mağduru oynaması, yavuz hırsız ev sahibini bastırır temalı bir savunma piyesi” dedi.

Son Güncelleme :

12 Haziran 2020 - 1:08

O gece beni kurtaran emniyet güçlerine minnettarım

Efe Bezci’den şiddet gördüğünü iddia eden Reyhan Çağla Bezci’nin avukatı, “Efe Bezci’nin mağduru oynaması, yavuz hırsız ev sahibini bastırır temalı bir savunma piyesi” dedi. Reyhan Çağla Bezci ise “O gece çığlığım, çaresizliğim, failim ile baş başaydım. Emniyet güçlerine minnettarım” diye konuştu

Efe Bezci- Reyhan Çağla Bezci arasında şiddeti, Evren Abdullahoğlu imzalı haberle tüm Türkiye öğrendi. Efe Bezci’nin avukatı Eray Karınca da kamuoyuna yazılı açıklamada bulundu. Ben de bu açıklama sonrası Reyhan Çağla Bezci’ye ve avukatı Ayşegül İlhan’a bazı sorular yönelttim…

 

VASAT BİR SENARYO

 Çağla Hanım’ın eşi Efe Bezci tarafından şiddet gördüğüne dair haberler çıktıktan sonra eşi, olayın faili değil mağduru olduğunu açıkladı. Çağla Hanım, Efe Bey’e şiddet uyguladı mı? 

Bu iddiaları kesinlikle reddediyoruz. Efe Bezci’ye müvekkilimin herhangi bir saldırısı olmamıştır. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır temalı bir savunma piyesinin ilk perdesi olarak yorumluyoruz. Açıkçası vasat bir savunma senaryosu ve oyunculuk.

İNSANLIK DIŞI SUÇ İŞLENDİ

Peki, Efe Bezci’nin avukatı tarafından Çağla Hanım’ın başta Beşiktaş, ATO, TOBB ve Bezci Ailesi’ne zarar vermeyi amaçladığı iddia ediliyor. Buna cevabınız nedir?

Kadına karşı şiddete ilişkin gittikçe artan kamuoyu duruşunu bertaraf etmeye yönelik talihsizlik ve çaresizlik açıklamaları olarak okuyoruz. Keza; iddia edilen kurumlar değil, Efe Bezci, eşi olan müvekkilime şiddet uygulamıştır. Bu şiddeti de inkar etmemektedir. İşlediği insanlık dışı suçlara bu camiaları ortak etme çabası açıkça basiretsiz bir savunmanın ve çırpınışın emareleridir. Müvekkilim şiddet görmüş, tehdit edilmiş, hakarete uğramıştır. Yargılama aşamasında dile getirilecek, gerek fotoğraf, gerek video kayıtları ve gerekse de darp raporu ile ispatlayacağımız diğer hususlar ise bu evliliğin müvekkilim açısından neden çekilmez hale geldiğini daha net ortaya koyacaktır. Efe Bezci’nin mensup olduğu aile de bu haklı davanın henüz tarafı değildir. Ancak ahlaki ve vicdanı sorumluluklarını unuttukları zaman o konuda da müvekkilim adli ve idari birimler önünde hukuki ve cezai şikayet, beyan ve dava haklarını kullanacaktır.

‘ŞİDDETİN MUHATABI OLDUĞUNUZ ZAMAN EĞİTİM, YÜKSEK GELİR SİLİNİYOR’

Eşinden şiddet gördüğünü iddia eden Reyhan Çağla Bezci, şöyle konuştu: “O an sadece kadınsınız. Şiddetin muhatabı olduğunuz zaman eğitim, kariyer, yüksek gelir siliniyor. Çığlığınız, çaresizliğiniz, failiniz ile baş başasınız. Artık uyandığım güne, yaşadığım her saniyeye şükrediyorum. Aileme, o gece beni gelip kurtaran emniyet güçlerine minnettarım. Eğitimim, kariyerim, başarılarım bundan sonra kadına karşı şiddetin her türlüsü ile mücadele amacımda sadece birer araç olacaklar.”

 

ÇAĞLA HANIM’IN AİLESİ DE TEHDİT EDİLDİ

Reyhan Çağla Bezci’nin avukatı Ayşegül İlhan, “Olayın yaşandığı geceden bir ay sonra boşanma davası açıldı. Çağla Hanım neden bu kadar süre bekledi?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Müvekkilim adına henüz bir boşanma davası açmadık. Müvekkilime uygulanan fiziki şiddet, hakaret, tehdit; takdir edileceği üzere travmatik bir olaydır. Bu konuda müvekkilim psikolojik destek almak zorunda kalmıştır. Çağla Hanım’ın ailesine de tehdit ve hakaret devam etmiştir. Bu şartlar altında bizim için öncelikler; müvekkilimin yaşam hakkı, güvenliği, psikolojik tedavinin tamamlanmasıdır. Bu gerekçelerle Çağla Hanım’ın yaşam hakkı ve güvenliği için suç duyurusu, uzaklaştırma kararı ve koruma talebinde bulunduk. Bu yakın tehditlerin mümkün olduğunca kontrol altına alınması önceliğimiz oldu. Önümüzdeki süreçte boşanma için gerekli işlemler de gerçekleştirilecektir.”

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.