Oğuz Yılmaz öldü mü? Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında ve nereli? | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

20 Haziran 2021 - 22:46

Oğuz Yılmaz öldü mü? Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Son saatlerde sosyal medyada ünlü şarkıcı Oğuz Yılmaz’ın hayatını kaybettiği konuşuluyor. Sanatçının yüz binlerce hayranı ise konuşulan bu iddianın doğru olup olmadığını merak ediyor. Peki, Oğuz Yılmaz öldü mü? Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte hayatına dair bilgiler…

Oğuz Yılmaz öldü mü? Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında ve nereli?
Son Güncelleme :

19 Mayıs 2021 - 18:49

Sosyal medyada ortaya atılan iddialara göre ünlü şarkıcı Oğuz Yılmaz’ın vefat ettiği iddia ediliyor. Ancak ünlü şarkıcının durumu hakkında ailesinden ya da yakınlarından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Peki, Oğuz Yılmaz öldü mü? Oğuz Yılmaz kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte detaylar…

OĞUZ YILMAZ KİMDİR?

1968 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Müziği küçük yıllardan beri merak sarmıştır. Küçük yaşlarda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği müzik yarışmalarına girerek müziğe başlamıştır.

İşte hayatına dair bilgiler;

1989 yılında “Duydun mu? – Bi Denem” adında, ilk albümünü yayınlamıştır. 1991 yılında yaptığı anlaşmayla Kazan Plak’la anlaşma yaparak 10’a yakın albüme imza attı. 1993′ te ‘Çarşı Çakalı’, 1994′ te ‘Vurgunum Sana’, 1995 yılında ‘Zilli Dilek’, 1996 yılında ‘Nazlı’mı Beklerim’, 1997 yılında ‘Keriman’ gibi albümlere imza attı.

1999 yılında ‘Usta’ albümünü yayınladı. Bu albümünde yer alan parça ‘Bas Bas Paraları Leyla’ya Türkiye’de ve Avrupa’da büyük ilgi gördü.

2003 yılında ‘Gördün mü?’ albümü ile tekrar müzik marketlerdeki yerini aldı. ‘Çekirge ve Gördün mü?’ gibi hit şarkılara imza attı, Çekirge parçasıyla çocukların büyük beğenisini kazandı.

2004 yılında kendi müzik şirketiyle yoluna devam eden Oğuz Yılmaz ‘Yılmazlar Plak Şirketini’ kurdu. Oğuz Yılmaz ayrıca kızı Sude’yle ‘Uğur Böceğim’ şarkısını düet yaptı. Oğuz Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.

ŞARKILARI

Gel Yanıma Gel
Kibar Kız
Ayaş Yolları
Dursun
Tik Tak
Kaynana
Tak Zilleri
Hanımefendi Mi Oldun?
Arabistan Kızları
Akşamcı