Oto Galericilerinden EnsonHaber’e Lanet ve Kınama - Süper Kulüp MagazinSüper Kulüp Magazin

22 Ekim 2020 - 11:31

Oto Galericilerinden EnsonHaber’e Lanet ve Kınama

Oto Galericilerinden EnsonHaber’e Lanet ve Kınama. Bursa Oto Galericileri Odası Başkanı Hakan Yanık, iftira dolu habere binlerce galerici adına isyan etti, lanet ve kınama gönderdi.

Oto Galericilerinden EnsonHaber’e Lanet ve Kınama
Son Güncelleme :

08 Ekim 2020 - 0:09

Oto Galericilerinden EnsonHaber’e Lanet ve Kınama. Bir haber sitesinde yer alan haberde ”Galerici her zaman bir üç kağıt yol bulur” ifadelerinin ardından kamuoyuna açıklama yaptı.

Bursa Oto Galericileri Odası Odası Başkanı Hakan Yanık yaptığı açıklamada:

”Türkiye kamuoyuna saygı ile duyurulur. Dün EnsonHaber isimli internet haber sitesi, geçici plaka ve T plaka araçlara ilişkin emniyet tarafından yapılan operasyona dair bir haber yapmıştır.

Bu haberin haber başlığında ”galerici her zaman bir üçkağıt yol bulur” başlığı atarak Türkiye’de binlerce galericiyi töhmet altına bırakmıştır.

Biz, Oto Galericisi esnafı olarak namusumuzla iş yaparak evimize ekmek götürme peşindeyiz.

Haberin içeriğine bakıldığında bu olayın kimler tarafından yapıldığı, kişi ve firma isimleri kesinlikle belli değildir.

Emniyet de yaptığı operasyonla alakalı galerici veyahut da başka bir esnaf dalını suçlamamış ve  bir açıklama yapmamıştır.

Türkiye’de geçici plaka yani T plakası kimlere nasıl verildiği yasal olarak açıkça nettir.

Yurt dışından araç getiren distribütörlerin araçlarını denemeleri için veya araçlar üzerinde inceleme yapan firmaların bu araçlara T plaka yani geçici plaka takma hakları vardır.

Galerici Esnafının T Plaka alma hakkı yok gibi bir şeydir.

Almamız da mümkün değildir.

Yapılan bu ticarette, binlerce galericinin hiç bir alakası olmadığı gibi kimlerin olduğu da belli değildir.

Dolayısıyla yapmış olduğu haber ve  atmış olduğu başlıktan dolayı Türkiye genelinde binlerce galericiyi töhmet talkına bırakan Ensonhaber sitesini kınıyor ve lanetliyorum.

Ve kendilerini bir an önce bu haber başlığını düzeltmeye davet ediyorum.

Aksi takdirde Galerici Esnafına yapılan bu çirkin saldırıyı, bu iftirayı hukuki yollara taşımak suretiyle gerekli yasal işlemi yapacağımızı buradan Türkiye kamuoyuna, Bursa Oto Galericiler esnafı olarak ve oda başkanı Hakan Yanık olarak saygılarımla bildiriyorum.”

Kaynak:noktabursa.com.tr