Oya Narin ve Emre Narin Martı Otel hisselerinden vurgun yaptı!

featured

Sedat Peker’in ifşa ettiği Martı Otel (MARTI) hisse alış satış işlemleriyle yine gündemde.

Borsa’da manipülasyon suçundan hapis cezası alan Volkan Yazgan‘ın martı otel (#MARTI) hisseleri ile ilgili operasyonunda AVOD Gıda’nın sahibi Nazım Torbaoğlu’nun maşa olarak kullandığı Yasef Mitrani’nin yancılığını yaptığı uzun süre kulislerde konuşulurken çevresindekilere ”Martı Otel operasyonunda Yasef Mitrani beni dolandırdı” demesi ile gündeme gelen Martı Otel hisselerindeki hareket gündeme bomba gibi düştü.

Şirketlerde patron işlemleri sık rastlanan hisse hareketlendirir ve patronlar kendi şirket hisselerinde alış satış işlemi yaparlar. Ancak Martı Otel hisselerinde 12 milyon lot hisseyi alan da satan da patron.

Şirketin yönetiminde bulunan 3 isim arasında gerçekleşen işlem hakkında henüz net bir açıklama yapılmazken işlem toplam tutarı 37.920.000 TL. Şirket yönetiminde bulunan Nurullah Emre Narin‘in sattığı 12.000.000 lot hisse senedi, yine şirket yönetiminde olan mine narin ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı da olan Pakize oya narin tarafından satın alınıyor.

Hissenin grafiğine bakınca oldukça kritik bir noktada olduğu gözden kaçmıyor. Geçen sene sonu 8.65 TL zirvesinden düşen trende giren hisse, neredeyse iki haftada yüzde 60 değer kaybetmiş adeta zirveden aşağı yuvarlanmış. Bu sene Mayıs ayında 2.5-3 TL fiyat aralığında güzel bir dip yapan hisse toparlanmaya başlamış durumda.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Nurullah emre narin tarafından gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

”09/06/2023 tarihinde MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 3,16 TL fiyattan 12.000.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 09/06/2023 tarihi itibariyle %14,30 seviyesindedir.”

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Pakize Oya Narin tarafından gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”09/06/2023 tarihinde MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 3,16TL fiyattan 7.000.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi tarafımca gerçekleştirilmiştir. Bu
işlemle birlikte MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 09/06/2023 tarihi itibariyle %16,80 sınırına ulaşmıştır.”

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Seri: II, No:15.1 Sayılı Tebliği kapsamında Mine Narin tarafından gönderilen pay alım satım işlemlerine ilişkin açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

”09/06/2023 tarihinde MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 3,16 TL fiyattan 5.000.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi tarafımca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte MARTI OTEL İŞLETMELERİ A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 09/06/2023 tarihi itibariyle %5,64 sınırına ulaşmıştır.”

Fethullahçı yapılanmanın sermayesini tuttuğu Bank Asya’nın 16 yıl yöneticiliğini yapan eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği Deniz Meclisi Üyesi Salih Orakçı’nın da içinde yer aldığını iddia ettiği yolsuzluk ağını anlatan Sedat Peker ifşa tweet ve iddialarında ”Bu martı otelleri konusunu araştırın. Orada da çok büyük iğrençlikler var Siz araştırmazsanız ilerleyen zamanlarda ben yazacam” ifadelerini kullanmıştı.

Martı Otel’in Denizbank’a satışının ardından Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun kardeşi Ersin Taranoğlu’nun otelin yönetim kuruluna girdi. Sedat Peker Saray danışmanlarının Martı Otel’in Denizbank’a borcu için devreye girip rüşvet aldıkları bilgisini paylaştıktan sonra iş çözülmeyince Marmaris’teki iki otel bankanın oldu. Bu olaydan sonra otel yönetimine Serkan Taranoğlu’nun kardeşi eski bakan Ersin Taranoğlu girdi.

 

Turizm Haber Merkezi

Oya Narin ve Emre Narin Martı Otel hisselerinden vurgun yaptı!
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!