Süper Kulüp | Magazin | Müzik| Borsa | Dedikodu | Cemiyet | Influencer |

Petek Dinçöz’ün Hatası 12 Milyon Lirasına Mal Oldu

Şarkıcı Petek Dinçöz’ün Show TV ekranlarında bir dönem yaptığı Arım Balım Peteğim programının yapım şirketi ile arasındaki alacak verecek davası mahkemede görüldü. Petek Dinçöz’ün yapım şirketi aleyhine açtığı 12 milyon liralık icra takibi davasında mahkeme kararını verdi.

Petek Dinçöz’ün Hatası 12 Milyon Lirasına Mal Oldu
192
26 Mayıs 2020 - 20:49

’ün iddiasına göre yapım şirketi Dinçöz’e sözleşmeden doğan haklarını ödememişti. Daha önce görülen yargılamada mahkeme hesaplamanın ardından Dinçöz’ün 2 milyon 153 bin lira nuculuk cezai şart alacağı, 861 bin lira da icra inkar tazminatı olmak üzere toplam 3 milyon 14 bin lira alacaklı olduğunu bildirdi.

Dinçöz bu kararı temyiz etti. Yargıtay ise yapım şirketinin KDV dahil 7 milyon 80 bin lira nuculuk ücreti, 1 milyon 500 bin lira cezai şart alacağı ile 3 milyon 432 bin lira icra inkar tazminatı olmak üzere toplam 12 milyon lirayı ’e ödemesine karar verdi.

ŞİRKET MALVARLIĞI KAÇIRDI

Hüküm sonrası Dinçöz, yapım şirketinden alacağı parayı icra yoluyla tahsil etmek istedi. Dinçöz tarafından yapılan icra takibi sırasında şirketin üzerine kayıtlı gayrimenkul ya da malvarlığı tespit edilemedi. Dinçöz, şirketin planlı şekilde hareket ederek muhasebe hesaplarının boşaltıldığını belirtti. Şirketin haksız davranışı nedeniyle zarara uğratıldığını belirten , İcra Ceza Mahkemesi’ne başvurdu. Dinçöz, yapım şirketinin, ‘Alacaklıyı zarara uğratmak için mevcudu eksiltmek’ çunu işlediğini belirtti.

İCRA CEZA MAHKEMESİ’NDEKİ DURUŞMAYA KATILMADILAR

’ün başvuru üzerine açılan dosyanın yargılaması İcra Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Mahkeme, Dinçöz’ün her ne kadar sanık şirket sahibinin hapis cezası ile cezalandırılması istese de, mahkemeye ulüne uygun olarak davet edilmesine rağmen Dinçöz’ün ya da avukatının duruşmaya gelmediği ve gelmediği gibi bir mazerette de bulunmadığı gerekçesiyle şikayet hakkının düşürülmesine karar verdi.

blank

blank
blank
blank

Süper Kulüp Magazin © 2013 Sitemizdeki tüm yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır.