PİMTAŞ PLASTİK ÜRETEN KADIN PLATFORMU PROJESİYLE DAHA GÜÇLÜ | Süper Kulüp HaberleriSüper Kulüp Haberleri

23 Nisan 2021 - 08:24

PİMTAŞ PLASTİK ÜRETEN KADIN PLATFORMU PROJESİYLE DAHA GÜÇLÜ

Etkinlikte kadın girişimcilerle buluşan Pimtaş Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt ‘ Kadın girişimciliği, üreten kadın platformunu temel alan bu etkinlikte hem farkındalığın artmasına hem de karşılıklı iletişim içinde fikirlerin paylaşılmasına büyük katkı sağladı.

PİMTAŞ PLASTİK ÜRETEN KADIN PLATFORMU PROJESİYLE DAHA GÜÇLÜ
Son Güncelleme :

31 Mart 2021 - 10:50

Yönetim Kurulu Başkanımız Şamil Tahmaz’ın ev sahipliği yaptığı organizasyonda başta OPET Yönetim Kurulu Başkanı  Nurten Öztürk, GEBZE Kaymakamı  Mustafa Güler, TUZLA Belediye Başkan Yardımıcısı Tülay Kalav ve KOCAELİ Sanayi Odası Kadın Girişimciler Başkanı Dilek Çınar olmak üzere katılım sağlayan devlet büyüklerimiz, sanayi bölgesi yöneticilerinin katılımıyla Pimtaş’ta kadın girişimciler bir araya geldi.

Etkinlikte kadın girişimcilerle buluşan Pimtaş Ar-Ge Müdürü Özlem Kozankurt ‘ Kadın girişimciliği, üreten kadın platformunu temel alan bu etkinlikte hem farkındalığın artmasına hem de karşılıklı iletişim içinde fikirlerin paylaşılmasına büyük katkı sağladı. Burada yapılan fikir ve bilgi alışverişleri herkes için ufuk açıcı kadını cesaretlendirici bir iklim oluşturdu. Bu anlamda kadın girişimciliğinin arttırılması noktasında bütün çalışmaları çok değerli buluyorum. Bu çalışmalara inanıyoruz ki kadın girişimciliği, kadın istihdamını istediğimiz yüksek seviyelere ulaşacak’ açıklamasında bulundu.

1617169469 DSC 3107 scaled e1617176922313 - PİMTAŞ PLASTİK ÜRETEN KADIN PLATFORMU PROJESİYLE DAHA GÜÇLÜ

Projemiz ‘Üreten Kadın Platformu’ Dönüm Noktası Olacak

Etkinlikte projeyle ilgili konuşan Özlem Kozankurt ‘Kadının girişimcilikte, sosyal hayatta ve politikada güçlenmesi, üreten kadın ile toplumsal cinsiyet eşitliğin sağlanması heyecanıyla çalışıyoruz. Üreten Kadın Platformu projemizin, yeni fikirleri ile gençlere ve kadınlara ışık olma yolundayız. ‘’Evden Çık Yolun Açık’’ projesi ile kadınları sahaya çağırdıklarını, ‘’Mahalle Kumbara’’ projesi ile ihtiyaç sahiplerine yönelik proje geliştirdiklerini ve ‘’Mutfağım Bütçem’’ projesi ile çalışmayan kadınların evlerde ekonomiye katkı sağlayabileceklerini dile getirdi. Görme engelliler için ‘Gören Göz Projesi’ ile gençler içinde ‘Sınırsız Wireless’ projesinin olduğunu belirten Pimtaş Plastik, ayrıca KOBİ’lere yönelik başta fuar ve tanıtım desteği olmak üzere birçok proje geliştirdiklerini belirtti.

1617169319 DSC 3089 scaled e1617176944394 - PİMTAŞ PLASTİK ÜRETEN KADIN PLATFORMU PROJESİYLE DAHA GÜÇLÜ

Kadın Girişimciler Üreten Kadın Platformu ile Büyüyecek

Kamu ve özel sektörün kadın girişimcilerden ürün ve hizmet alması ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sağlayacağını ifade eden Özlem Kozankurt, Türkiye’nin her bölgesinde faaliyet gösteren üreten kadın ile güçlü ve etkin bir dayanışma sağlanacak. Aynı zamanda üreten kadın platformu girişilecek yeni projeler içinde bir zemin niteliğinde.

1617169541 DSC 3080 scaled e1617176961659 - PİMTAŞ PLASTİK ÜRETEN KADIN PLATFORMU PROJESİYLE DAHA GÜÇLÜ

Üreten Kadın İş Dünyasında Yerini Alır

Yönetim Kurulu Başkanımız Şamil Tahmaz, ‘Gerçekleştirmiş olduğumuz etkinlikte kadınlarımızın ekonomiye katkı sağlamasında çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz. Bu anlamda elbirliği ile iş dünyasında olan Kadın Girişimcilerle gerçekleştireceğimiz projeler için güçlendirici ve tamamlayıcı bir güç olduğunu görüyoruz. Bu projeler ile iş kadınlarımızın güçlendiklerini, işlerinde başarıya ulaştıklarını ve diğer kadınlarımızın önünü açmak için çalıştıklarını görmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Etkinliğimize katılan herkese teşekkür ederim, yeni ufuklarda buluşmak dileğimle’ dedi.