PINAR ALTINOK’UN GELECEKTE Kİ VARİSİ OĞLU ALTAY’MI?

Türkiye’nin küçük yaşta assolistlik makamına gelmenin onur ve şerefini yaşamış üstün bir sanatçıdır Pınar Altınok.

CEMAL BİLGE

 

AYDIN – Türkiye’nin küçük yaşta assolistlik makamına gelmenin onur ve şerefini yaşamış üstün bir sanatçıdır Pınar Altınok.

Türk Sanat Musikisinde bir kusursuzluk abidesidir. Şarkıların önünde diz çöktüğü, tekmil bestelerin dilinde hayat bulduğu isimdir.

Verdikleri hizmetlerle adlarını müzik tarihine altın harflerle yazdıran Altay ve Neriman Altınok’un kızı olan Pınar Altınok müzikte bir usta olmasının yanında uzun zamandır akademisyen olarakta üniversite dünyasında öğretim üyeliği görevi yapıyor.

Pandemiyle birlikte İstanbul’dan ayrılan, Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ne yerleşen Altınok, annesi Neriman Altınok, eşi Erkan Gürel ve biricik oğlu Altay Doruk’la burada yaşıyor

Altınok’un, babası Altay Bey’in adını verdiği 10 yaşında harika bir oğlu var. Adı Altay Doruk. Anne ve babası gibi zeki, anne ve babası gibi özel bir çocuk.

Geçtiğimiz günlerde babası Erkan Gürel uzun süre önce oğlunda keşfettiği çok özel bir yeteneği kamerasıyla belgeledi. Altay Doruk’un müziğe istidadının olduğunu kayıt altına aldı.

Okulunda çalışkanlığı ve disiplini ile örnek bir talebe olmasının yanında 10 yaşında ki junior’ın müzikte de yeteneğinin olması başta anne ve babası olmak üzere yakın çevresinde bulunan herkese “Dalında olgunlaşmış meyve, ağacından uzak yere düşmez” sözünü akıllara getirdi.

İşte Pınar Altınok işte çok sevdiği oğlu Altay Doruk’un müzikle iç içeliklerinden özel bir görüntü.