featured

Pınar Bent Markası İle Türk Gelinlik Modasını Dünyaya Tanıttı

Yaptığı zarif tasarımlarla hem gelinlik hem de ‘haute couture’ alanında moda severlerde hayranlık uyandıran Pınar Bent, farkını çalışmalarında her şeyden önce kişinin vücut yapısı ve tarzına önem vererek ortaya koyuyor. Diktiği kasnaklı gelinliklerle de özellikle Arap dünyasında büyük bir üne sahip olan ünlü modacı, Trendyol üzerinden online olarak gerçekleştirdiği günlük kıyafet satışıyla da büyük ilgi görüyor. Sektördeki başarılarıyla olduğu kadar duyarlı kişiliği ve sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle de tanınan, defalarca “Yılın Moda Tasarımcısı” ödüllerini kazanan Pınar Bent alanının öncü isimlerinden biri.


Moda dünyasının kraliçesi olarak anılan hem gelinlik hem de ‘haute couture’ alanında özel tasarımlarla dikkat çeken ünlü modacı Pınar Bent, sektörüne değer katan Türkiye’nin Pırlanta Kadınlarından biri. Anneannesinden gelen aile mesleğini sürdürerek zirveye taşıyan İzmirli Modacı Pınar Bent, kendi markasını kurarak yazdığı başarı hikayesini yaklaşık 15 yıldır da İstanbul’da sürdürüyor. Yurt dışında da çok fazla rağbet gören, özellikle diktiği kasnaklı gelinliklerle Arap dünyasında büyük bir üne sahip olan ünlü modacı, farkını kime ne yakışacağını iyi bilmesiyle ortaya kokuyor. “Modadan ziyade kişiye ne yakışacağını bilmek önemli.” diyen Pınar Bent, herkesi vücut yapısına uygun bir şekilde giydiriyor. Bunun dışında bir tarz gerçeği vurgusu yapan Bent, “Tarz ve vücut hatlarının uyumunu sağlamalısınız.” diyor.

ARAP DÜNYASINDA ÇOK FAZLA TANINAN BİR MODACI
Göz alıcı gelinlikler tasarlayan şu anda ‘haute couture’e yönelen Pınar Bent, kişiye yakışacak tasarımı, rengi ve kumaşı iyi analiz edebiliyor olduğu için gelinlikte abiye ve haute couture’de trendi yaratan modacı olarak yıllardır dikkatleri globalleşen markasıyla üzerinde toplamayı başarıyor. Dünyanın farklı ülkelerinde gelinlik defileleri gerçekleştiren Pınar Bent, en son Beyrut’ta 30 ülkeden gelen modelleri giydirerek başarılı bir defile gerçekleştirdi. Bugüne kadar Avusturya, Almanya, Fransa İngiltere, Yunanistan gibi önemli ülkelerde defileleri olan ünlü modacı Beyrut’ta yaptığı defilerle de Arap dünyasında çok fazla tanınan bir modacı haline geldi. Önceden kasnak gelinlikler yapan Pınar Bent, Arap dünyasındaki ününü bir de bu gelinliklerle elde etti. Kasnağa çok düşkün olan Arapların gözdesi haline gelen Pınar Bent, “Kasnak gelinlik yapan kişilerin sayısı çok az. Bundan dolayı Arap dünyası beni tercih ediyor. Kasnak gelinlik el işlemelidir. Tek tek nakış yapılır. Gelinlik biraz da böyle olmak zorunda. Uzun emek harcamalı ve nakış gibi işlemelisiniz.” diyor.

GELİNLİK VE ABİYENİN YANINDA ‘CASUAL’ TARZI DA MÜŞTERİLERİNE BAŞARIYLA SUNUYOR
En büyük hayali yurt dışına daha çok açılmak olan ünlü modacı, Londra, Paris ve Berlin’de olmak üzere şu anda yurt dışında üç tane şubeye sahip. Mavi renkte diktiği kıyafet tarzları, kuyruklu modelleri Londra’da çok beğeniliyor. Bundan sonraki hedefi ise Miami’de de bir şube açmak. Ayrıca Trendyol’da online satışa giriş yapan modacı, günlük, ‘casual’ ürünler yapıyor. Gelinlik ve abiyenin yanında ‘casual’ tarzı da müşterilerine başarıyla sunuyor.

BAŞARILARINI ÖDÜLLERLE TAÇLANDIRDI
Pınar Bent bir yandan da ödül törenlerinde birbirinden değerli ödüllere layık görüldü. 9. Fashion TV Moda Ödülleri’nde “En İyi Gelinlik Tasarımcısı” ödülünü alan Pınar Bent, Gelin Damat Dergisi Ödülleri’nde de “Yılın Popüler Gelinlik Tasarımcısı” ödülünü aldı. Ayrıca Yılın En İyileri ödül töreninde “Yılın Moda Tasarımcısı” ödülünü alarak başarılarını perçinledi.

SALGIN DÖNEMİNİN KAHRAMANI OLAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINI UNUTMADI
Sektördeki başarılarıyla olduğu kadar duyarlı kişiliği ve sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemle de tanınan Pınar Bent, birçok yardım projesinde yer aldı. Emniyet mensubu şehitlerin ailelerine 20 adet gelinlik bağışlayan Bent, pandemi döneminin kahramanı sağlık çalışanlarını da unutmadı. Bu amaçla bir organizasyona katılan Pınar Bent Covid-19’a karşı büyük bir mücadele veren kadın sağlık çalışanlarına kendi tasarımı olan birbirinden zarif gelinlikler hediye etti.

NEDEN SEÇTİK: Kurduğu markasıyla global anlamda başarılar yakalayarak Türk kadınının gücünü uluslararası arenada kanıtladı.

Pınar Bent Markası İle Türk Gelinlik Modasını Dünyaya Tanıttı
Giriş Yap

Süper Kulüp ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin