PİRİŞTİNA AİLESİ, TEFECİ VE KIZI İŞTE FADE OPERASYONUNUN PERDE ARKASI!

featured
service

Borsa Gündem’in haberine göreİzmir merkezli Fade Gıda hisseleri geçen yıl eylül ayı başında borsaya giriş yaptı. Hisseler kısa sürede yükselişe geçti ve aylar sonra yüzde 900 oranında prim yaptı. Ardından sert düşüş başladı! Hisse fiyatı 20 lira seviyesinden 8 liraya kadar düştü.

Hissede yaşanan olağandışı fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle otoriteler tedbir ve bazı yasakları devreye soktu. Hiçbir tedbir ve yasak operasyonu engelleyemedi, ta ki Burak Sözübir harekete geçene kadar…

BURAK SÖZÜBİR KAYIPLARA KARIŞTI

Sosyal medyadan hisse pazarlarken yakayı ele veren genç borsacı Burak Sözübir, hissedeki fiyat hareketlerini yapan kişi olarak biliniyor. İzmirli Serkan Korkmaz ile birlikte hisseyi 20 liranın üzerine çeken Burak Sözübir’in satışa geçmesinden sonra hissede sert düşüşün yaşandığı öne sürülüyor. Yaklaşık 2 milyon 600 bin hisseyi yüksek fiyattan satarak 15 milyon lira karı cebe indiren Burak Sözübir’in kayıplara karıştığı yakınlarının bile haber alamadığı söyleniyor.

İZMİR MERKEZLİ OPERASYON

İzmirli işadamının organize ettiği operasyonda Burak Sözübir ve Serkan Korkmaz’ın yanı sıra bir aracı kurum patronunun meşhur tefeci ve kızının da yüksek miktarda hisse taşıdı söyleniyor.

Hatta komisyon karşılığı hisse satışı işini organize etmeye çalışan İzmirli işadamının herkese gösterdiği Merkezi Kayıt Kuruluşu(MKK)kayıtlarında‘Piriştina Ailesi’ne mensup isimlerin de olduğu söyleniyor.

Burak Sözübir’in 20 lira seviyesinden satışa geçmesiyle çöktüğü söylenen hissede İzmirli işadamının bir süredir mağdurları oynadığı ifade ediliyor. Şirket yönetimine yakın olan işadamının manipülatörlerle masaya oturduğunda, yüksek miktarda patron malı satmak için da pazarlık yaptığı borsa kulislerinde dile getiriliyor.

Aynı zamanda halka açık bir şirketin patronu olan İzmirli işadamının birçok hissede operasyon yaptığı biliniyor.

Kaynak://www.borsagundem.com/haber/fade-gida-hisselerindeki-operasyonun-perde-arkasi/1609318

PİRİŞTİNA AİLESİ, TEFECİ VE KIZI İŞTE FADE OPERASYONUNUN PERDE ARKASI!