Prof. Demirtaş ekonomi yönetimini Kemal Sunal’la eleştirdi: Keser ve Sap…

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, vatandaşın yaşadığı derin geçim sıkıntısı ve uygulanan yeni ekonomik programa ilişkin eleştirilerini bu defa Kemal Sunal filmleri üzerinden verdi.

İlk olarak, sosyal medya hesabından Kemal Sunal’ın “Atla Gel Şaban” filminden bir sahne paylaşan Prof. Dr. Demirtaş, “Yaa işte bilimden saparsanız, uyaran teknik insanları dinlemek yerine trollere yem yaparsanız“ ifadelerini kullandı.

“3 BİN YILDA BİSİKLET ALABİLİRİZ”

Sahnede Niyazi karakterini canlandıran Kemal Sunal, bakkal, manav, kasap, oduncu ve faturalardan sonra maaşından ayırabildiği parayla ancak 3 bin yılda çocuklarına bisiklet alabileceğini söylüyor.

blank

“GEÇMİŞLE DALGA GEÇMEMEK LAZIMDI”

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın paylaştığı ikinci Kemal Sunal filmi ise “Tokatçı” oldu.
Demirtaş’ın paylaştığı sahnede, Kemal Sunal’ın canlandırdığı Osman karakteri fırıncıdan ekmek almaya gidiyor. Önce yarım, sonra çeyrek ekmek istiyor ancak parası yetmeyince ekmek alamadan fırından çıkıyor.

Demirtaş bu sahneyi paylaştığı mesajında şu değerlendirmeyi yaptı:

Geçmişle dalga geçmemek lazımdı. Keser ve Sap…

Bundan 1-2 yıl önce bir yerde tane ile domates satıldığını gösteren bir görsel bulup paylaşmıştım. Üstüme binlerce AKTROL bozuntusu saldırmışlardı. Allah’ın sopası yok. Çeyrek lahana ile bence döngü tamamlandı. Çok üzücü gerçekten.

Kimse kınadığını kendi de yaşamadan ölmeyecek”

Yaa işte bilimden saparsanız,

Uyaran teknik insanları dinlemek yerine Trollere yem yaparsanız….

pic.twitter.com/HlPAWrgNjz

— Özgür Demirtaş (@ProfDemirtas) March 30, 2022

YORUM